Európa
Ausztrália után Európa a második legkisebb kontinens, mégis nagyon fontos a számunkra, hiszen az otthonunk. Az északi félgömbön fekszik. Nyugaton az Atlanti-óceán mossa partjait, délen a Földközi-tenger választja el Afrikától, keleten Ázsiával kapcsolódik össze. Északon a Jeges-tenger határolja.
Kontinens, az Eurázsiai kontinens keleti részén található. Nyugaton az Atlanti-óceán, délen a Földközi-tenger, keleten az Ural és a Kaszpi-tenger, míg északon a Jeges-tenger határolja.
Ázsia
Ázsia a legnagyobb és legváltozatosabb kontinens. Szinte minden felszínformát, éghajlatot, élőlényt megtalálunk itt. Az északi félgömbön fekszik, de trópusi szigetvilágának néhány tagja átnyúlik a déli félgömbre. Legészakabbi pontja a nyolcvanadik szélességi körön is túl található. A sarkvidéki éghajlattól az egyenlítőiig minden éghajlati öv megtalálható a területén. Ázsiában van a Föld legmagasabb pontja. Vannak sivatagai és áthatolhatatlan esőerdei, hóval és jéggel borított síkságai és a világ legmagasabb fennsíkja, ami több ezer méter magasságban terül el.
A Föld legnagyobb kontinense.
Afrika
Afrika az igazi trópusi kontinens. Nagyjából a kontinens „derekánál” húzódik az Egyenlítő. Nyugaton az Atlanti-óceán határolja, keleten az Indiai-óceán, északon a Földközi-tenger. Legészakabbi pontja egyvonalban van Spanyolországgal, legdélebbi pontja nagyjából ugyanazon a szélességi fokon van, csak a déli féltekén. Szinte a teljes kontinens a trópusi éghajlati övezetbe tartozik, kivéve az északi és a déli csücskét, ahol a mérsékelt éghajlati övezet érezteti hatását.
Kontinens, mely legnagyobb része a trópusi éghajlati övezetben található, az Atlanti- és az Indiai-óceán között.
Amerika
Amerika három részre tagolható: Észak-Amerikára, Közép-Amerikára és Dél-Amerikára. Nyugaton a Csendes-óceán, keleten az Atlanti-óceán mossa partjait. Észak- és Közép-Amerika az északi kontinensen fekszik, Dél-Amerika pedig nagyrészt a déli féltekén. A Kontinens legészakibb pontja a sarkvidéki övbe nyúlik, túl a nyolcvanadik szélességi körön, legdélebbi pontja pedig közel van az Antarktiszhoz, a hatvanadik szélességi kört közelíti.
Kontinens a nyugati féltekén, a Csendes- és az Atlanti-óceán között.
Ausztrália
Ausztrália a legkisebb kontinens. A déli félgömbön található. Nyugatról az Indiai-, keletről a Csendes-óceán veszi körül. Legnagyobb részén a trópusi éghajlat uralkodik. A legszárazabb kontinens, nagy része sivatag.
A legkisebb kontinens, a déli félgömbön található.
Antarktisz
Az Antarktisz a legdélebbi kontinens, melynek központi részén található a Déli-sark. Szinte az egész kontinenst vastag jég és hótakaró borítja egész évben. Csak egy elenyészően kicsi rész, egy félszigetének csücske nyúlik túl a Déli sarkkörön. A legtöbb helyen háromezer méternél is vastagabb jégtakaró fedi. Gyakorlatilag csak kutatók laknak rajta, akik igyekeznek megismerni a leghidegebb kontinensünket.
A legdélebbi és leghidegebb kontinens.