Növénytermesztés a Kisalföldön
A Kisalföldön is számos növényt termesztenek. Főbb terményei a cukorrépa, a búza, a sörárpa és a takarmánynövények.
A cukorrépa termesztésnek a Kisalföld a központja, több nagyobb cukorgyár is van a vidéken, amely feldolgozza a terményt. Nagyon fontos még a kukorica és az egyéb takarmánynövények, ugyanis ez a vidék hazánk legfontosabb szarvasmarhatartó területe, valamint a baromfitenyésztés is igen jelentős.
Állattenyésztés a Kisalföldön
A szarvasmarhák a réteken, legelőkön is nagy számban megtalálhatók, húsukért és tejükért egyaránt tartják, a baromfik azonban leginkább a hatalmas baromfi-telepeken, melyek közül is a legnagyobb Bábolnában található, ahol több ezer csirkét nevelnek, némelyiket tojónak a tojásukért, egy részüket pedig a húsukért. A bábolnai termékeket külföldön is keresik, mert nagyon jó minőségűek.
Könnyűipar a Kisalföldön
A Kisalföld ipara elsősorban a mezőgazdasági termékek feldolgozására épült. Több cukorgyár, malom, húsüzem, tejüzem épült a városokban. Legnagyobb központjai: Győr, Mosonmagyaróvár, Répcelak, Sárvár, Petőháza, Bábolna.
Az élelmiszer feldolgozása mellett azonban van még egy könnyűipari ágazat, ami számottevő a vidéken: a textilipar. Több évszázados hagyománya van a gyapjú- és pamutiparnak. Legjelentősebb városai a „textilnégyszög” települései: Győr, Sopron, Szombathely és Pápa.
A haszonállatok közül a szárnyasokat nevezzük baromfinak. Például: csirke, kacsa, liba, pulyka.
Nehézipar a Kisalföldön
A könnyűipar mellett a nehézipar is megvette lábát a vidéken. A gépgyártás több ágazatának is jelentős üzemei vannak itt, elsősorban Győrben és Mosonmagyaróváron. Győrben autómotorokat, alkatrészeket gyártanak, Mosonmagyaróváron pedig a mezőgazdasági gépek gyártása jelentős.