Az erdő
Az erdő növények és állatok életközössége. Az erdőkben a meghatározó növények a fák. Az erdő növényei és állatai szoros kölcsönhatásban élnek egymással. Az erdő jól elkülöníthető szintekre, más szóval emeletekre tagolódik. Az erdőt a Föld tüdejének szoktuk nevezni, mert a fák és más növények termelik az életünkhöz szükséges oxigént.
A talajszint
A talajszinten vagy pinceszinten találhatók a fák messzire elágazó, erős gyökerei. A talajszinten sokféle rovar él, más állatok pedig itt építik vackukat kicsinyeik számára, vagy itt rejtőzködnek. A talajban sokféle gomba is él.
A gyepszint
A gyepszinten, vagyis földszinten találhatók az erdő füvei és a páfrányok. Ugyancsak itt találhatod meg a változatos alakú és színű kalaposgombákat is. Ezek a növények a vaddisznók, őzek, szarvasok kedvelt táplálékai. Az apróbb állatok, az erdei egér, a sün, az erdei sikló búvóhelyet, védelmet találnak itt.
A cserjeszint
A földtől fölfelé haladva a következő szint a cserjeszint vagy első emelet. A cserjék és bokrok ágai közt sokféle énekesmadár fészkel. A cserjék, bokrok termései sok állat számára biztosítanak táplálékot. A szarvasok, őzek szívesen pihennek és keresnek búvóhelyet a cserjésekben.
A lombkoronaszint
A lombkoronaszint vagy második emelet az erdő legfölső szintje. Különböző magasságú fák lombkoronája alkotja ezt a szintet. Az ágak közt madarak fészkelnek, a fák odvaiban mókusok, pelék, harkályok laknak. A fák kérge alatt rovarok élnek és szaporodnak. A fák termése fontos élelemforrás az erdő állatai számára.
Fűvel egyenletesen benőtt terület, más néven pázsit.
A fa ágainak, gallyainak és leveleinek összessége.