Az etin vagy köznapi nevén acetilén olyan szénhidrogén, amelyben a szénatomokhármas kötéssel kapcsolódnak egymáshoz, tehát a molekula az etilénnél is kevesebb hidrogénatomot tartalmaz. A szénatomokhoz közvetlenül csak két-két atom kapcsolódik, így a molekula lineáris.
A tiszta acetilén közönséges körülmények között színtelen, szagtalan gáz. (A laboratóriumi előállítás közben érezhető kellemetlen szag a kalcium-karbid szennyeződéseitől származik). Apoláris tulajdonsága miatt vízben oldhatatlan, ezért víz alatt felfoghatjuk. Kitűnően oldódik egy szerves oldószerben, az acetonban.
Az etin levegővel robbanóelegyet képez, égése erősen kormozó. Tiszta oxigénben viszont tökéletesen elégethető, égése közben a felszabaduló nagy mennyiségű hővel igen magas hőmérsékletet lehet előállítani.
A megfelelő elővigyázatossági szabályok betartásával ezért az acetilént autogén hegesztésre is használják.
Laboratóriumi körülmények között az acetilén kalcium-karbid és víz reakciójával állítható elő.
Az acetilént az iparbanföldgázból, pontosabban metánból, annak termikus bontásával állítják elő. Ipari felhasználása széleskörű: műanyagok, alkohol, ecetsav stb. gyártásának alapanyaga. A XX. század második felében kialakult az olefinekből kiinduló technológiák sora, amelyek háttérbe szorították az acetilénalapú vegyipart.