Skandináv-félsziget
Félsziget Észak-Európában. Magába foglalja Norvégia és Svédország teljes szárazföldi területét, valamint Finnország északi részét. Nevét a legdélebbi részén található Skåne tartományról kapta. A félszigetet északnyugatról és nyugatról a Norvég-tenger (Atlanti-óceán), délről az Északi-tenger, a belőle nyíló szorosok (Skagerrak, Kattegat) és a Balti-tenger, keletről a Botteni-öböl határolja.
Skandináv-hegység
A Skandináv-félszigeten végighúzódó hegylánc, Norvégiában található. A Skandináv-hegység természetes határokat alakított ki; belőle minden irányban völgyek ágaznak ki. Az így létrejött fizikai régiók azonban csak részben fedik egymást Norvégia hagyományos régióival és megyéivel.
Balti-tenger
Keleti-tenger.Észak-Európában található tenger, északról a Skandináv-félsziget, keletről és délről az európai kontinens, nyugatról a dán szigetek határolják.
Izland
Sziget az Atlanti-oceán és az Északi Jeges-tenger szélén az é. sz. 63° 24' és 66° 33' és ny. h. 13° 20' és 24° 30' közt, összesen 104, 785 km2 területtel, amelyből mintegy 42 000 lakható.
Botteni-öböl
A Balti-tenger legészakibb nyúlványa. Finnország nyugati és Svédország keleti partja között helyezkedik el.
Finn ősföld
A Balti-pajzs másik elnevezése.
indoeurópai
Az indoeurópai nyelvcsalád (elavult elnevezéssel indogermán nyelvcsalád) a természetes nyelvek egyik nyelvcsaládja. Közel 150 nyelvből áll, amelyet kb. 3 milliárd ember beszél a Földön.
Dánia
Észak-Európai állam. Fővárosa Koppenhága.
Balti pajzs
Így nevezik az európai kontinens ősi magvát; geológiai és morfológiai értelemben a kanadai pajzs párja. Magában foglalja Finnország és Skandinávia nagyobb részét az archaikum óta gyűretlen, gneiszból, kristályos palákból granitból és régi vulkanikus kőzetekből álló tömeg.
21. századi közoktatás - fejlesztés, koordináció (TÁMOP-3.1.1-08/1-2008-0002)