A Dunántúli-domb- és hegyvidék régiós élete
A Dél-dunántúli régió (Somogy, Tolna és Baranya megye) központja Pécs. Nemcsak igazgatási központ és megyeszékhely, hanem kulturális, művelődési, idegenforgalmi centrum. A paksi atomerőmű az ország villamosenergia-termelésének közel a felét adja. A régióban jelentős a mezőgazdasági és a könnyűipari foglalkoztatottság. Somogy és Baranya megyében (Pécs kivételével) az egy főre jutó GDP értéke az országos átlagnál alacsonyabb, a munkanélküliség értéke az országos átlag körül alakul.
A Dunántúli-domb- és hegyvidék élete az Európai Unióban
A régióban – a városok kivételével – nem jelentős a külföldi tőke aránya.
A Dél-dunántúli régió nyugati része kapcsolódik az Alpok-Adria Munkaközösséghez. A szomszédos Szlovénia hazánkkal együtt csatlakozott az Európai Unióhoz. Horvátország is hamarosan csatlakozhat, így a magyarországi régiót hamarosan délről is EU-tag fogja határolni (2010-es állapot). A horvátországi turistaáradat élénkítheti a térség idegenforgalmát.
2010-ben Pécs elnyerte az Európa Kulturális Fővárosa címet, s a gazdag programokon túl számos jelentős építkezés, felújítás, projekt zajlott – akár uniós pályázat segítségével – a városban.
Pécs élénk kapcsolatokat alakít ki a közeli horvát városokkal, pl. Eszékkel.