Pszichofiziológia
Az elméleti pszichológiának az az ága, amely a pszichikus folyamatok és az agy, illetve az idegrendszer működése közötti összefüggéseket keresi, azt kutatja, milyen agyi struktúrák vesznek részt a lelki történések megvalósításában
Az elméleti pszichológiának az a részterülete, amely a biológiai folyamatok és a viselkedés közötti kapcsolatot keresi. Vizsgálja többek között a nemi hormonok hatását a viselkedésre, a drog hatását az emlékezetre és a személyiségre, a gyógyszerek hatását különböző személyiségtípusokra stb.
Az elméleti pszichológiának az a részterülete, amely laboratóriumi vagy természetes körülmények között kialakított helyzetekben, jól meghatározott kísérleti változók következtében megjelenő hatásokat vizsgálják.
Az elméleti pszichológiának az a részterülete, amely egyrészt az egyéni fejlődés sajátosságait vizsgálja, azt hogy, milyen tényezők befolyásolják ezt a folyamatot a születéstől az öregkorig. Másrészt leírja a fejlődés szakaszait és különböző életkorok pszichikus jellemzőit, az új fejleményeket, az előforduló elakadásokat.
Az elméleti pszichológiának az a részterülete, amely azt vizsgálja, hogy a személyek egymás közötti kapcsolatai miként befolyásolják az emberi viselkedést, viszonyulást. Kitüntetett területe a kiscsoportok vizsgálata.
Az elméleti pszichológiának az az ága, amely egyrészt a lelki működések dinamikus egésszé szerveződésével foglalkozik, másrészt az egyének közötti különbségeket vizsgálja. Különböző szempontok alapján személyiségtípusokat ír le, csoportba sorolja, osztályozza az embereket.