Azonnali, az inger fizikai jellemzőit megtartó, "képszerű" tárolás, amelyből az információ további útja a rövid idejű emlékezetbe vezet, a hallásban hasonló folyamat az echonikus emlékezet.
Az emlékezés és tanulás megkönnyítésére szolgáló eljárások: például nehezen megjegyezhető vagy könnyen összetéveszthető dolgok mesterséges "versbe foglalása", ahol a ritmus és a rím segíti az emlékezést; vagy a megjegyzendő anyagnak mesterséges logikai összefüggések rendszerébe való állítása.
Korábbi érzékletek reprodukciója, az azokat eredetileg létrehozó ingerek nélkül. Valószínű magyarázata: idegkapcsolatok alapján az eredeti érzékelésnek megfelelő idegfolyamat zajlik le, kisebb intenzitással. Három mozzanatra szokták felbontani: bevésés; megőrzés; felidézés.
Inger-válasz párok tanulása, mint idegen nyelvek szavainak tanulásánál. Amikor a pár első tagját (az ingert) bemutatják, a személy feladata, hogy megadja a második tagot (a választ).
Az az elhárító mechanizmus, melynek segítségével az egyén letagadja valamely fájdalmas élmény megtörténtét vagy valamely szorongáskeltő impulzus jelenlétét.