Adattartomány
Adott cellatartományok adatainak diagramon történő ábrázolására két lehetőség nyílik. Az első az, hogy kijelöljük az ábrázolandó cellatartományokat (különálló tartományokat a CTRL gomb nyomva tartása mellett jelölhetünk ki az egérrel), majd rákattintunk a "Szokásos" eszköztár "Diagram Varázsló" ikonjára. A második lehetőség az, hogy elindítjuk a Diagram Varázsló-t, majd a 2. lépésben az "Adattartomány" fülre kattintva megadjuk az ábrázolni kívánt cellatartományokat.
A táblázatkezelő szolgáltatása, mely segítségével néhány lépésben lehet egy táblázat adataiból különböző diagramokat készíteni.
Diagram típusok
A diagram típusának kiválasztása a Diagram Varázsló első lépésében történhet meg. Alaptípusok és Felhasználói típusok közül választhatunk. A választott típus általában több altípusból áll. A kívánt altípus kiválasztása után tudunk továbblépni. Arról, hogy a kijelölt cellatartományaink hogyan fognak kinézni egy adott diagram altípus esetén, úgy győződhetünk meg, hogy "A minta megtekintéséhez tartsa lenyomva" feliratú gombot nyomva tartjuk. A diagramtípus kiválasztását mindig az határozza meg, hogy milyen adatokat kívánunk ábrázolni. Ha egy görbe adatait jelöltük ki, és ezt szeretnénk ábrázolni, akkor érdemes a Pont diagramtípusból választanunk altípust. Ha valamilyen adathalmazunk a 100%-ot jelenti, és kíváncsiak vagyunk ennek a megoszlására, akkor érdemes valamilyen Kör diagramot választanunk.
Adatsorok
Ha a diagramunkhoz az eredeti adattartományon kívül újabb adatsort kívánunk hozzáadni, akkor ezt megtehetjük a diagram készítése közben, és utólag is, azaz egy kész diagramba is bármikor felvehetünk újabb adatsorokat. A diagram készítése közben a Varázsló 2. lépésénél az "Adatsorok" fülre kattintva láthatjuk az eddigi adatsorokat. Új adatsor felvételéhez a Hozzáadás gombra kell kattintani, ekkor új adatsor keletkezik (ha kezdetben kettő adatsorunk volt, akkor Adatsor3 néven, ha három adatsor volt, akkor Adatsor4 néven stb.). Az új adatsornak megadhatjuk az értékét és a nevét. Ha már létező diagramhoz szeretnénk új adatsort megadni, akkor a diagramterületre jobb gombbal kattintva a megjelenő helyi menüből válasszuk a "Forrásadat..." menüpontot, és a megjelenő ablakban kattintsunk az "Adatsor" fülre. Ekkor a Diagram Varázsló 2. lépéséhez jutunk, azaz a korábban már ismertetett módon járhatunk el.
Feliratok
Új diagram készítésekor adatsorokat a Diagram Varázsló 2. lépésében tudunk megadni. Ekkor a választott adatsor Név mezőjébe kell beírnunk a kívánt nevet. A mező jobb oldalán található gombra kattintva cellahivatkozást is választhatunk névként, ekkor a választott cella értéke fog névként szerepelni. Már kész diagram esetében is adhatunk az adatsornak nevet, ekkor jobb gombbal a diagramra kattintva a "Forrásadat..." menüpontot választva és az "Adatsor" fülre kattintva tehetjük meg ezt az előbb említett módon. Új diagram készítése esetén tengelyeket elnevezni a DiagramVarázsló 3. lépésében tudunk, a Címek lapon. Itt beírhatjuk a nevet, vagy cellahivatkozást választunk hozzá. Kész diagram esetében is adhatunk a tengelyeknek nevet, jobb gombbal a diagramra kattintva és a "Diagram beállításai..." menüpontot kiválasztva a "Címek" lapon tehetjük meg az előbb említett módon.
Jelmagyarázat
A DiagramVarázsló 3. lépésében, a "Jelmagyarázat" lapon tudunk jelmagyarázatot készíteni egy új diagramhoz. Itt megadhatjuk, hogy látsszon-e a jelmagyarázat, és hol helyezkedjen el (Lent, Sarokban, Fent, Jobbra, Balra). Kész diagramhoz is tudunk jelmagyarázatot készíteni: jobb gombbal a diagramra kattintva és a "Diagram beállításai..." menüpontot kiválasztva a "Jelmagyarázat" lapon tehetjük meg az előbb említett módon.
Rácsvonalak
Rácsvonalakat beállítani a DiagramVarázsló 3. lépésében tudunk, a "Rácsvonalak" lapon. Megadhatjuk, hogy látszódjanak-e a Kategóriatengely és az Értéktengely fő vezetőrácsai és segédrácsai. Már kész diagram esetében is tudunk rácsvonalakat beállítani. Jobb gombbal a diagramra kattintva és a "Diagram beállításai..." menüt választva a "Rácsvonalak" lapon tehetjük meg az előbb említett módon. A Kör és Perec típusú diagramok esetében rácsvonalakat nem lehet megadni.
A diagram elhelyezése
Új diagram készítése esetén a DiagramVarázsló 4. lépésében tudjuk megadni, hogy a diagram a munkalap melyik részére kerüljön. Kérhetjük azt is, hogy egy új munkalapon helyezkedjen el, de az is beállítható, hogy egy már létező munkalapon különálló objektumként jelenjen meg. Meglévő diagramot a másolás szabályait figyelembe véve bármelyik munkalapra átmásolhatunk.
A diagram mérete
Diagram mozgatásához úgy kattintsunk a Diagramterületre, hogy az egész diagramot kijelöljük. Figyeljünk, mert a diagram több részből áll, és ezek mindegyikét ki kell jelölnünk! A megfelelő kijelölés után fogjuk meg a diagramot az egér bal gombjával és húzzuk a kívánt helyre, majd engedjük fel az egérgombot. Ha nem a teljes diagramot jelöltük ki, akkor csak a kijelölt részek mozdulnak el. A diagramot a kijelölés szélein és sarkain megjelenő fogópontok megfogásával és húzásával méretezhetjük át.