A beszúrás lényege
Ha egy vagy több betűt/karaktert kihagytunk gépelés közben, azt pótolnunk kell. Álljunk a kurzorral a hiányzó karakter helyére, és írjuk be a hiányzó részt. Azt tapasztaljuk, hogy a soron következő szövegrészek továbbmozognak, helyet adva az újnak. Ha a gép beszúrás helyett „kicseréli” a karaktereket, akkor a programunk átírás üzemmódban van. Kikapcsolhatjuk, ha az állapotsorban az ÁTÍR feliratra kettőt kattintunk, vagy lenyomjuk az Insert billentyűt.
Javítási üzemmód a szövegszerkesztő programban.
A törlés
Az írás közben elkövetett hibákat leggyakrabban törléssel javítjuk, amire több lehetőségünk kínálkozik.
Ha a kurzor a törlendő karakter előtt áll, akkor a Delete billentyűt használjuk.
Ha a kurzor a törlendő karakter után áll, akkor a Backspace billentyűvel töröljünk.
Több szomszédos karakter egy lépésben is kitörölhető. Ehhez ki kell jelölni őket, és akár a Delete akár a Backspace billentyűt használhatjuk. (Ha a kijelölt szövegrészt másikra akarjuk cserélni, akkor a kijelölés után elég leütnünk az új szöveg első karakterét: a régi kitörlődik, az új karakter pedig beszúródik.)
Nagyobb szövegegységek törléséhez jól használható a vágólap is.
Az nem nyomtatandó karakterek (pl. sorváltás, Enter, oldaltörés, szakasztörés stb.) ugyanúgy törölhető, mint egy rossz vagy felesleges karakter!
A felülírás
Átírunk vagy felülírunk, ha a begépelt karakter nem tolja maga előtt a következő karaktereket, hanem „ráírjuk” azokra. Akkor érdemes használni, ha azonos karakterszámú szövegre akarjuk kicserélni a meglevőt. Bekapcsolni az állapotsoron lévő ÁTÍR kapcsolóval vagy az Insert gombbal lehet, de csak a javítás idejére érdemes.
Olyan javítási üzemmód, amelynek segítségével átírjuk a szöveget.