A szövegrendezés
A dokumentumunk elemeit: a szövegeket, számokat, dátumokat növekvő vagy csökkenő sorrendben egymás alá rendezhetjük. Legegyszerűbben a Táblázatok és szegélyek eszközsoron található ikonokkal tehetjük meg, de a menü több beállítási lehetőséget kínál.
Jelöljük ki a rendezni kívánt szövegrészletet, majd válasszuk a Táblázat menü Sorba rendezés parancsát. Megadhatjuk a rendezés szempontját, megmondhatjuk, hogy a számokat, szövegeket vagy a dátumot figyelje, és hogy csökkenő vagy növekvő sorrendbe rendezzen.
A második és harmadik rendezési kulccsal azt adhatjuk meg, hogy az első rendezési kulcs szerinti azonos tételeken belül kérünk-e rendezést, és hogyan. (Pl. a listában szereplő személyeket rendezze település szerint, majd a budapestieket kerületenként.)
Az Egyebek párbeszédpanelen azt adhatjuk meg , hogy milyen elválasztó karaktert használtunk a szövegen belül, és azt, hogy tegyen-e különbséget kis- és nagybetű között.
Ha a kijelölt szöveg tartalmaz címsort, akkor ezt jelöljük be a panel alján, akkor ez nem vesz részt a rendezésben.
A táblázat adatainak rendezése
Ha a táblázatban nem rendeztünk ki semmit, csak a táblázatban állunk, akkor a rendezés az egész táblázatra fog vonatkozni. Válasszuk ki a Táblázat menü Sorba rendezés parancsát, majd jelöljük be a rendezési beállításokat. Ha kijelöltünk egy oszlopot, és az Egyebek beállításban bejelöljük, hogy csak az oszlop rendezését kérjük, akkor csak a kijelölt oszlop adatai kerülnek rendezésre, a többi oszlop adatai a helyükön maradnak. Ezzel legyünk óvatosak, mert így az eddig egymás mellett szereplő adatok elkerülnek egymás mellől.