Gesztikuláció
A gesztikuláció a szavainkat kísérő, nyomatékosító kézmozdulatokat jelenti. A testbeszéd ezen fontos eleménél fontos, hogy a csípő és váll közötti sávban használjuk, ekkor fogja hitelességünket szolgálni. A váll feletti kézmozdulatok erőszakosságot sugallnak, míg a csípő alatti sávban tartott, esetleg hátunk mögé rejtett kéz pedig bizonytalanságot fejez ki.
A javasolt, váll és csípő közötti sávban használt gesztikulációt menza-effektusnak nevezzük, hiszen a tálcát is csak ebben a magasságban tudjuk tartani. A tenyerek nyitottsága őszinteséget fejeznek ki. A gesztikuláció, mennyisége, hevessége, az erre használt tér szélessége függ a az illető személyiségétől, temperamentumától, a kultúrától és a helyzettől
Szemkontaktus
A szemkontaktus arra utal, hogy mennyi ideig nézünk a másik fél szemébe megszakítás nélkül. Ha kommunikációspartnerünk keveset néz a szemünkbe, vagy egyáltalán nem teszi ezt, mindenképpen kommunikációs gátat fogunk érzékelni. Ilyen esetben értékelhetjük úgy a helyzetet, hogy zavarban van a másik, esetleg bizonytalan a szavaiban, vagy akár tűnhet úgy, hogy nem mond igazat.
A folyamatosan, megszakítás nélkül fenntartott szemkontaktus szintén zavaró. Az erőteljes bámulás olyan kihívó jelzés ami kétféle vegyértéket kaphat, kifejezhet dominanciát, agresszivitást, illetve férfi és nő viszonyában intimitást, vonzalmat, felhívást. A jól működő szemkontaktus tehát viszonylag folyamatos, de megszakítja időről időre némi pislogás és félrenézés. Az intimitás egyensúlya általában nagyon fontos a nem verbális kommunikációban, de ez különösen igaz a szemkontaktusra. Interperszonális helyzetben akkor szolgálja a hatékony kommunikációt, ha a két fél közel azonos mértékben használja.
Testtartás
A testtartás elsősorban magabiztosságunkat fejezi ki. A görnyedt tartás bizonytalanságot tükröz, bizonytalan járással párosulva sokan a vesztes típushoz sorolhatják az illetőt. Az egyenes tartás határozottságot sugall, a szélsőségektől azonban itt is tartózkodnunk kell, hiszen ha ez meghaladja a természetes mértéket és emelt fejtartással párosul már inkább önteltnek fog tűnni az illető.
Ülő helyzetben nőknél a keresztezett láb önmagában nem fejez ki zártságot, csak ha összekulcsolt karokkal párosul. Férfiaknál a nyitott lábbakkal történő ülés tarkó mögé tett kezekkel párosulva nem verbális kihívásra utal.