Internet a piacon
Az Internet fejlődésének első állomását a hatvanas évek közepén az Arpanet rendszer megjelenése jelenti. A számítógépek közötti adatcserét lehetővé tévő kommunikációs rendszeren katonai kutatóintézetek munkatársai tudnak kapcsolatot teremteni egymással. A hetvenes években a rendszer fejlesztése katonai berkekben folyik tovább, később a fejlesztés súlypontja a civil egyetemek informatikusaihoz kerül át.
A 80-as és 90-es évek fordulóján hozzák létre az áttörést jelentő, az Internet számára grafikus felületet jelentő World Wide Web-szabványt és a hypertext technológiáját. A gyors és rugalmas kapcsolódásokat lehetővé tévő újdonságok révén széles körben elérhetővé válik a háló használata. A korábban csak szakemberek által használt Internet fokozatosan médiummá válhat. Az internethasználók száma rohamosan nő, 2000-ben már 300 millióan használják.
Viziofon
A viziofonról már a 19. század végének tudományos-fantasztikus gondolkodók is álmodoztak, és elemezték az elképzelt eszköz lehetséges társadalmi hatásait is, azaz emberek távellenőrzésének lehetőségét és az intim szféra fogalmának megváltozását. Az első, televíziós technika segítségével képet is továbbító kísérleti telefont már 1927-ben bemutatták, azonban még hosszú évtizedeket és számos új találmányt igényelt, mire sikerült lekicsinyíteni és a sorozatgyártásra alkalmassá tenni az eszközt.
Az Egyesült Államokban 1959-től forgalmazzák a viziofont, azonban a várt üzleti siker elmarad. Úgy tűnik az emberek igénylik a személyes találkozást, ha valamilyen célú összejövetelt szerveznek. A 80-as évek franciaországi kísérletei megerősítik azt a tényt, hogy az új eszköz nem tud beilleszkedni a kommunikáció hagyományos keretei közé.
Az információs sztráda terve
Az információs sztráda elnevezés utal a 30-as évek nagy amerikai autópályaépítési programjára, hiszen Bill Clinton elnökké választása után Al Gore alelnök vezetésével egy ahhoz hasonló, az ország fejlesztésének katalizálását célzó, nagy szabású terv készül. Az információs hálózat hivatott javítani az ország – azon belül különösen az elmaradt régiók - versenyképességét és az oktatás fejlesztését.
Az Egyesült Államok kongresszusa 1993-ban fogadta el a nemzeti információs infrastruktúráról. Ugyanebben az évben az európai képviselők Brüsszelben is deklarálják a virtuális sztráda fontosságát.