Tutanhamon király (Kr. e. 1335 – 1325) valószínűleg kilenc éves lehetett, amikor Egyiptom trónjára emelték. Rövid uralkodása alatt ténylegesen Ay vezír és Horemheb tábornok kormányozta az országot. Ehnaton elbukott vallási reformja után ők állították helyre a hagyományos egyiptomi vallást (Tutanhamon halála után előbb Ay, majd Horemheb lett a király). A politikailag jelentéktelen gyerekkirályt a Királyok Völgyében kisméretű, nem uralkodónak szánt sírba temették.
Hogy mégis Tutanhamon sírja a legismertebb az egyiptomi királysírok közül, annak a ténynek köszönhető, hogy a berendezését majdnem teljesen ép állapotban találták meg. Közvetlenül a temetés után sírrablók kétszer is betörtek a sírba, de mindkét alkalommal megzavarták őket, és noha hatalmas rendetlenség keletkezett a sírban, és ékszereket, továbbá értékes olajakat és füstölőszereket is elvittek, a melléklet legnagyobb része a sírban maradt.
Rövid, föld alatti folyosó vezet a sír előterébe. A folyosó mindkét végét befalazták és lepecsételték. Az előtérben három hatalmas, a balzsamozáshoz használt, állatfejekkel díszített ágyat találtak, továbbá székeket, zsámolyokat, egy gyönyörűen díszített trónust, fegyvereket (íjakat, bumerángokat), trombitákat, mumifikált állatokat, számos ládát díszruhákkal, különböző edényekkel, vázákkal és ékszerekkel. Az egyik sarokban négy aranyozott harci kocsi szétszerelt részei voltak a falnak támasztva. Az előtérből két helyiségbe lehetett továbbmenni, a mellékszobába és a sírkamrába.
A mellékszobában eredetileg különböző ellátmányokat helyeztek el: 116 kosárban gyümölcsök és magok, különböző edényekben borok, füstölőszerek, olajak és kenőcsök voltak. A rablás után az őrök ide raktak be még számos további tárgyat is: íjakat, bumerángokat, kardokat, pajzsokat, botokat, usébtiket, hajómodelleket, ruhásszekrényeket, négy ágyat és még egy trónust.
Az előtérből a sírkamrába vezető ajtót befalazták, kétoldalt a király két életnagyságú faszobra őrizte. A sírkamra az egyetlen falfestményekkel díszített terme a sírnak. Habár a jelenetek egy része az Amduatból származik, mind az előző királysírok vázlatszerű stílusánál gondosabb kivitelezés, mind a többi, magát a temetési szertartásokat ábrázoló jelenet révén, a díszítés a magánsírok képi világához áll közelebb. A sírkamrában négy, egymásba helyezett, aranyozott kápolna védte a homokkő szarkofágot. Ebben három, megint egymásba helyezett koporsót találtak: a két külső aranyozott fából, a legbelső tömény aranyból készült (súlya 1110,4 kg). A legbelső koporsóban feküdt a király múmiája, testén 143 arany ékszerrel és arcán a híres színarany maszkkal.
A sírkamrából nyílik a kincstárnak nevezett helyiség. Ebben egy nagyméretű Anubisz-szobron kívül hét királyszobor, 29 istenszobor, hajómodellek, usébtik, íjak, és újabb két kocsi volt, továbbá hét láda jogarokkal, ékszerekkel, ruhákkal és kozmetikumokkal. A kincstár hátsó falánál hatalmas méretű kanópusztartó ládában megtalálták a király mumifikált belső szerveit.