Boethius
Római író, filozófus.
Gerbert d’Aurillac
Francia tudós, természetkutató. 999-ben II. Szilveszter néven pápa lett.
aritmetika
Számtan és számelmélet.
kombinatorika
Kapcsolástan, a matematika az a része, mely a tárgyaknak (elemeknek) összeállíásait (komplexióit) csupán arra nézve vizsgálja, hogy hány tárgyat és mily sorrendben tartalmaznak.
skolasztikus filozófia
A skolasztikus filozófia vagy skolasztika a középkorban a nyugati civilizáció legmeghatározóbb, a katolikus egyházhoz és ennek iskoláihoz szorosan kötődő filozófiai irányzata, mely a Szentíráson, azaz a Biblián kívűl elsősorban a nagy ókori görög filozófus, Arisztotelész s még inkább kommentátorainak munkásságára épít.
matematikus
Matematikával foglalkozó tudós.
John Napier
Skót matematikus. Az ún. Napier-csontok segítségével gépesítette a szorzás műveletét. Ő volt a logaritmus egyik feltalálója.
Joost Bürgi
(1552. február 28.—1632. január 31.): matematikus.
Francois Viéte
Francia matematikus. Foglalkozását tekintve jogász volt. Fiatal korában támadt egy ötlete új csillagászati elmélethez, amely a kopernikuszi rendszert fejlesztette volna tovább. Ennek érdekében kezdett el a matematikával foglalkozni. Tehetséges emberként kezdetben jogászként is sikeres pályája volt. III. Henrik, majd IV Henrik francia király ügyésze és tanácsosa volt.
logaritmus
Bármely pozitív valós szám egyértelműen felírható valamely 1-től különböző pozitív valós szám hatványaként. Egy számnak egy adott alapra vonatkozó hatványkitevőjét a szám adott alapú logaritmusának nevezzük.
matematikus
Matematikával foglalkozó tudós.
21. századi közoktatás - fejlesztés, koordináció (TÁMOP-3.1.1-08/1-2008-0002)