Helyettesítési érték
Helyettesítési érték: Ha egy kifejezésben, a változók helyébe adott számokat helyettesítünk, és a kifejezés műveleteit velük elvégezzük, az eredményt az adott számokhoz tartozó helyettesítési értéknek nevezzük.
Hatvány hatványozása
A hatvány hatványozásakor az alap marad az eredeti, a kitevő pedig a két kitevő szorzata lesz. Általában: . Például .
Hatványozás
Egynél nagyobb, pozitív egész kitevő esetén a hatványozás olyan szorzás, amelyben a tényezők megegyeznek, és annyiszor szorozzuk össze őket egymással, amennyi a kitevő. Ha a kitevő 1, a hatvány értéke az alap. Ha a kitevő nulla, a hatvány értéke 1. Ha a kitevő negatív egész szám, akkor a kitevő ellentettjével meghatározott hatvány reciproka a hatvány értéke.
Mérlegelv
Ha egy kétkarú mérleg egyensúlyban van, akkor az egyensúlyi helyzet nem változik, ha a mérleg két serpenyőjének tartalmát azonos módon változtatjuk. Egyenletmegoldás során ha az egyenlet két oldalát így változtatjuk, akkor ezt a módszert mérlegelvnek nevezzük.
Kiemelés
Kiemelés során a többtagú kifejezésből egytagú és többtagú kifejezések szorzatalakját állítjuk elő. A közös tényezőket zárójel elé írjuk, a zárójelen belül pedig a tagok helyett a közös tényező nélküli maradék tényezők szerepelnek. Például: .
21. századi közoktatás - fejlesztés, koordináció (TÁMOP-3.1.1-08/1-2008-0002)