Egytagú osztások elvégzésekor egyszerre kell figyelni a hatványozás és az osztás szabályaira.
Végezzük el a osztást! Az osztásban az osztó és az osztandó két egytagú kifejezés. A számláló és nevező közös tényezőivel egyszerűsíthetünk, a nem közös tényezők maradnak: . Az eredmény a racionális kifejezés lett.
Egytagú kifejezés egytagúval való osztásakor a hányados is egytagú kifejezés. Az osztandó és osztó közös tényezőinek egyszerűsítése után vagy tört kifejezést, vagy egész kifejezést kapunk. Például .
Az egytagú kifejezések osztásakor az egyik leggyakoribb hibaforrás, hogy a műveletet sokszor összetévesztjük a kéttagú kifejezés osztásával (amikor is minden tagot osztani kell). Az egytagú kifejezés osztásakor viszont elegendő csak az egyik tényezőt osztani. Például .
Abban az esetben, amikor az osztó több egytagú kifejezés szorzata, a tényezők felcserélhetők. A zárójelek felbontásakor viszont vigyázni kell, mert a zárójel elhagyásával a műveleti sorrendek megváltozhatnak. Például ; viszont .
Az osztandóban az egytagú kifejezések szorzatának zárójeleit elhagyhatjuk, mivel a műveleti sorrendek ezzel nem változnak meg. Például .
Az egytagú kifejezés osztásakor elvégezhető szorzások, hatványalakba hozások, egyszerűsítések kis gyakorlással fejben is biztonságosan elvégezhetők.