posztmodern
Eleinte az építészetben, később más művészi ágakban is, pl. az irodalomban megjelenő irányzat, irányzatok, mely képviselői felismerték, hogy a társadalmat a technicizmussal, a technikai szemlélettel, a hagyományok elvetésével nem lehet megváltani. Nagyaro
gyermekvers
A gyermekek igényeit és képzeletbeli világát kielégítő versek. A magyar költők közül a legnagyobb gyermekvers írónak Weöres Sándor számított. Legnagyobb verseskötete a Ha a világ rigó lenne és a Medúza címet viselő ciklusok.
neoavantgard
A második világháború után, az 1950-60-as években kibontakozó avantgárd irányzatok összefoglaló neve. A ~ folytatja és módosítja a „klasszikus” avantgárd művészeti elveit. Nyíltabban politizál, s még határozottabban akarja közelíteni egymáshoz az életmódot és a művészetet, a művészt és közönségét. Másrészt folytatja a nyelvi kifejezőeszközökkel való kísérletezést; ehhez kapcsolódik az irányzaton belüli egyik csoport fő ismérve: a jel típusú ~ felbontja a nyelvi rendszeren belül eddig fennálló hagyományos kapcsolatokat, és új összefüggéseket teremt, valamint kétségbe vonja az egységes jelentés létezését. A francia újregény (A. Robbe-Grillet, C. Simon, valamint a Tel Quel kör tagjai), a konkrét költészet, valamint a strukturalizmus foglalkoznak behatóan a jellel. A másik csoport a kiáltás-típust képviseli, és elsősorban az 1968-as diáklázadások eszményeihez kötődik. A fogyasztói társadalom elleni dühödt lázadást, az önelégültség elleni hadjáratot tűzik ki maguk elé. Főként az USA-ban jellemző, s ide tartozik a beatirodalom (A. Ginsberg, J. Kerouac), a happening, a politikai színház.
21. századi közoktatás - fejlesztés, koordináció (TÁMOP-3.1.1-08/1-2008-0002)