Utolsó, befejezetlen műve a Don Juan, melyet 1818-ban kezdett el írni. A 16 énekből álló verses regény sok hasonlóságot mutat a pikareszk regényekkel. Főhőse egy sevillai nemes úr, akinek szerelmi élete a regény tárgya. A szerelmi kalandok rendszerint erotikus színezetűek, így van ez a konstantinápolyi szultáni háremben és Nagy Katalin cárnő udvarában is. A címszereplő végül innen indul Angliába. Byron műve az angol arisztokrata világ és életforma bemutatásakor szakad félbe. A Don Juan szellemiségéből sem hiányzik a zsarnokságot és elnyomást megvető lázadó hang, illetve az irónia, a néhol önironikus látásmód. Az irodalomkritika befejezetlensége ellenére is ezt a művét tekinti legfőbb költői alkotásának.
ADon Juan hatása óriási az európai irodalomra. Ihlető forrása PuskinAnyegin című verses regényének. A Byrontól magát elhatároló orosz szerző lényegében az angol világfi orosz mását teremtette meg regényében. Életérzése és viselkedése hasonlatos a byroni hőstípushoz. A mű közvetve hatással van LermontovKorunk hőse című regényére is. Rokonságot mutat Byron művével a lengyel Mickiewicz (e. mickjevics)Pan Tadeus című műve is, a magyar verses regényekben szintén megfigyelhetők az azonosságok. Arany JánosBolond Istókja, Arany László A délibábok hőse című műve hasonló világszemléletű.
Verses regény: a romantika kedvelt műfaja; szubjektív hangú költői elbeszélés, amelyben a történetmondás folytonosságát lírai kitérők szakítják meg.