A digitálisan rögzített információk
Az eredeti, tehát a videón, fényképezőgépen rögzített anyag számítógépre történő átmásolását, bedigitalizálását jelenti. Az eredeti felvételt a merevlemezen fájlokká alakítjuk és tároljuk. Az eredeti anyag minőségromlás nélkül szerkeszthető különböző videóvágó programok segítségével. Ez a folyamat nonlineáris, tehát a szerkesztés során a különböző snitteket (jeleneteket) különböző sorrendbe rakhatjuk. Az eredeti jel lehet analóg vagy digitális, amikor az analóg jel „átváltozik” digitális jellé.
Előnyei: Gyorsan és minőségromlás nélkül végezhető a videó és hangállomány tetszés szerinti változtatása.
Feliratozhatjuk, változtathatjuk, és különböző formátumra konvertálhatjuk, tömöríthetjük, és különböző hordozóra írhatjuk ki a kész filmet.
Adobe Premiere 6.5
Az utóbbi néhány évben a digitális készülékek nagymértékű térnyerése figyelhető meg a videózás területén. Egyre-másra jelennek meg e témában egyszerűbb és kicsit nehezebben kezelhető alkalmazások.
A videoszerkesztő programok zászlóshajója kétségtelenül az Adobe cég Premiere nevű programja.
A 6.5 verzió ugyan meglehetősen régi, ám egy igen bevált és letisztult változat. Kezelése egyszerű, gyorsan elsajátítható. A snittek hosszát lehet növelni vagy csökkenteni (Speed). Lehet a snitteket különböző irányba mozgatni, torzítani stb. (Motion). A Transparency segítségével lehet különböző színeket kulcsolni („átlátszóvá” tenni) pl. kék, fehér, fekete stb. Ilyen kulcsolási lehetőség a Blue/Green screen, amelyet előszeretettel használnak filmes vagy televíziós produkcióknál (Blue/Green Box).
Az alkalmazás felület bemutatása
A Premiere 6.5 program felületén látható egy Project ablak, amelyben található a Bin mappa. A következő a Monitor ablak, alatta a Navigátor, a History és a Commands ablakok. A képernyő kétharmadában a Timeline ablakot láthatjuk. Ez lesz a mi munkaasztalunk.