Szöveg perspektivikus megjelenítése
A térhatású szöveg megjelenítésének több módja is lehetséges:
Árnyékolás: a szövegmezőből másolatot készítünk. A másolatot más színűre színezzük, majd az első példány alatt, tőle vízszintesen és függőlegesen is néhány pixellel eltolva helyezzük el.
Perspektivikus szöveg: a szöveget grafikus alakzattá bontjuk, majd a Distort transzformációs eszközzel perspektivikussá tesszük.
Szöveg nyújtása
A szöveg, hasonlóan más objektumokhoz, szabadon méretezhető a például Free transform eszközzel. Tudni kell azonban, hogy ilyenkor a szövegdobozt és a benne lévő szöveget is méretezzük. A betűméret, és a betűk arányai is megváltozhatnak.
Szöveg görbévé alakítása
Amennyiben az elkészített szöveggel speciális effektusokat szeretnénk megvalósítani, a szöveget alakzatokká kell bontani. Ehhez a MODIFY/BREAK APART parancsot kell alkalmazni. A parancs hatására az egybefüggő szöveg egy karakteres szövegdobozokra bomlik, ami még nem minden hatáshoz elég.
A BREAK APART megismétlésével minden karakter egyszerű vektorgrafikává alakul. Ebben az állapotban már minden transzformáció elvégezhető, de a betűk többé nem kezelhetők szövegként.
Burkológörbe állítása
A szöveg burkológörbéjének alakításával zászló effektus érhető el.
A szöveg alakzattá alakítása után (MODIFY/BREAK APART) a betűket együtt kijelöljük.
Kiválasztjuk a Free transform tool-t, majd az Envelope gombot.
Az alakzat burkológörbéjének alsó és felső szélét azonos módon görbítjük meg.
A szöveg olyan hatást kelt, mintha egy lobogó zászlón szerepelne.