Szövegmezők URL tulajdonsága
A mozi és környezete közötti kommunikáció fontos formája, amikor a mozi egy web szerverrel kommunikál. Onnan weblapokat tölt le a böngésző megfelelő ablakába, változókat tartalmazó szövegállományokat kér le és dolgoz fel, vagy képeket, XML dokumentumokat kér a web szervertől.A web szerverrel folytatott legegyszerűbb kommunikációs forma, amikor egy Flash szövegmező URL Link tulajdonságát megadva töltünk le egy weboldalt, és azt a Target tulajdonságban megadott böngészőablakba töltjük le.
A webszerver a www szolgáltatás szerver oldali összetevője, amely a futtató számítógép fájlrendszerének egy részét web területként használva, hozzáférést biztosít az ott tárol weblapokhoz.
Universal Resource Location, URL a weblapok címzési rendszere, amely meghatározza az adott kapcsolatban használt protokollt, megcímzi a hostot, megjelöli a host egy alkönyvtárát, és az abban elérni kívánt állományt, valamit, alkalmat ad a paraméterek átadására.
A HTTP fejléc a http üzenet elején található speciális karaktersorozat, amely pontosan meghatározza a http üzenet tartalmát és kezelési módját.
Az URL kódolás, vagy URL encoding olyan karakterkódolás, amely URL címmel továbbítható formátumúra kódol egy karaktersorozatot. Az URL encoding %jellel kezdődő kódokkal helyettesíti az URL-ben nem használható karaktereket. Például a szóköz a %20.
GetUrl metódus
A getURL parancs a távoli géppel történő adatcsere másik lehetséges formája. Számos alkalmazási lehetősége közül csak egy az, amikor egy weblapot töltünk le vele, és azt a megfelelő böngészőablakban helyezzük el. Ez az alkalmazása kissé hasonló a szövegmezők URL Link tulajdonságával elérhető hatáshoz, azonban a getURL-t ActionScript kódban használjuk, így kiadása programozottan történik.
A parancs általános formája a következő:
getURL(„ url” [, „keret” [, "metódus”]])
Az url a weblap URL címe (protokollal együtt kell megadni). A keret elhagyható, a böngésző célkertének nevét vagy a _self, _blank, _parent, _top értékek valamelyikét tartalmazhatja.
A metódus értéke POST, illetve GET lehet. Akkor használjuk őket, ha változókat akarunk küldeni a web szervernek azért, hogy azt egy szerver oldali szkript feldolgozza. A metódus a változók elküldésének módját szabályozza.
Ha a metódus meg van adva, akkor a Flash az adott szint összes globális változóját elküldi, különben egyáltalán nem küld változókat.
A getURL kipróbálásához kapcsoljuk az alábbi kódot egy gombhoz.
on(release){
...getURL("http://sdt.sulinet.hu", "_blank");
}
Kattintásra a Sulinet Digitális Tudásbázis oldala töltődik le.