Filmbeolvasás
A munkát a program elindításával kezdjük, rákattintunk a szoftver parancsikonjára.
Ezután megjelenik egy panel, ahonnan ki kell választanunk kattintással a baloldali, előválasztó ablakból a felvételi és beírási technikánknak leginkább megfelelő projectet. A lista hossza függ a gépben lévő digitalizáló kártyák számától, valamint a ki- és bemenetek számától. Jobb oldalon a Custom gomb segítségével ízlés szerint további variációkat alakíthatunk ki, melyeket el is menthetünk, majd be is tölthetünk.
Javasolt a DV- Pal / Standard 48kHz használata. A DV az IEEE1394 vagy Fire Wire vagy i.LINK szabványnak felel meg. A Pal a hazánkban és Európában használt videoszabvány (kivéve Franciaországot ahol Secam-ot használnak, Japánban és az USA-ban pedig az NTSC szabvány van használatban) 4:3-os képaránnyal, 25-ös framerátával, 720x576 felbontással. Az audio-nak 48kHz 16 bit sztereo beállítással kell rendelkeznie.
Movie capture
Ha a leforgatott nyersanyagunkat szeretnénk bedigitalizálni, akkor a File/ Capture /Movie Capture-t kell kiválasztani. Az ablakban a Settings állásban a felső Edit-re kattintunk, ekkor megjelenik a Project Settings. Ezután beállítjuk a Capture Format-ot, amit a DV/IEEE1394 Capture-re állítjuk. Tovább haladva a beállítások: a General-ban az Editing Mode-nál a DV Playback, a Timebase-nél a 25 (frame), a Time Display-nél a 25fps Timecode. A Playback Settings-nél mindent pipáljunk ki. Ezután a Video-ban a Compressor-nál a Microsoft DV (PAL)-t, a Pixel Aspect Ratio-nál a D1/DV PAL (1.067) szabványokat kell beállítani, a Recompress legyen kipipálva. Az Audio-ban a Rate legyen 48000 Hz, az Interleave legyen 1 Second. A Keyframe and Rendering-nél ne pipáljunk, ne jelöljünk ki semmit, csak akkor, ha például Real Time Preview-ben szeretnénk dolgozni.
Az az ablak, ahol a bedigitalizálandó anyagot a capture monitorán megjelenítjük, és a capture ablak funkciógombjaival kiválasztjuk a bedigitalizálandó forrásanyagot.
Digitális videó beolvasása
Nagyon fontos a digitalizálás megkezdése előtt beállítani a Movie Capture Settings ablakában, hogy hova szeretnénk menteni a bedigitalizált anyagunkat és az egyéb (a vágás során keletkező) fájlokat, ezt az alsó Edit-ben tudjuk beállítani. Ezután beállítjuk a Preferences ablakban a Scratch Disks and Device Control-nál, hogy hova, melyik mappába mentsük a Captured Movies-t, a Video Previews-t, az Audio Previews-t, ezeket lehetőségünk szerint egy mappába állítsuk. A Device-nál a DV Device Control 2.0-t vagy a saját digitalizáló kártyánk nevét válasszuk.
Videóbeolvasás DV eszközről
Ha beállítottunk mindent a Movie Capture-ben, bekapcsoltuk a DV eszközünket, ami lehet egy kamera vagy egy magnó, és csatlakoztattuk Fire Wire kábellel a számítógépünket, ezután elkezdhetjük a digitalizálást.
Videódigitalizálás vezérléssel
A Fire Wire-t nem csak digitális video és audio jelek továbbítására használhatjuk, hanem vezérlő jelekhez is. Ha a digitális eszközeinket Fire Wire csatlakozóval összekötjük, akkor a vezérlést a számítógépünkkel is elvégezhetjük.
A Movie Capture ablakában lévő funkciógombokkal tudjuk vezérelni a lejátszót. Lehet egy kockát előre (Frame Back), egy kockát hátra (Frame Forward), gyorsan előre (Fast Forward) vagy hátra (Rewind) tekercselni. A lejátszás lehet lassított előre (Slow Play) és visszafelé lassított lejátszás (Reverse Slow Play), a lejátszást meg lehet állítani (Stop), képpel gyorsan előre vagy hátra tekercselni (Jog vagy Shuttle), lejátszani, és ezután a felvételt, vagyis a digitalizálást indítani a Record gomb lenyomásával.
Segítségével előre hátra lehet a videoanyagban keresni.
A bedigitalizálandó nyersanyag képpel való gyors előre- és hátratekerése.
A capture ablakban a felvétel indítása.