Minden osztálynak és példánynak (azaz minden objektumnak) van pontosan egy felmenő-osztálya, melyet szülőnek nevezünk. Például a Teknőc osztály az alapértelmezett t1 teknőc szülője. Az egyetlen kivétel ez alól a Fő osztály, a legáltalánosabb osztály, amelynek nincs szülője. Minden objektumnak van egy egyedi neve egyedi azon a lapon, amelyen él. Ha meg akarunk címezni egy objektumot, azt a neve használatával tehetjük meg. Néhány haladó körülmény megléte mellett az objektumok megcímezhetők speciális támogató objektumokkal, az ún. fedőnevekkel is. Ha olyan objektumot szeretnénk megszólítani, amely egy másik lapon él, vagyis nem az éppen megjelenített lapon, akkor beírhatjuk például, hogy lap2't3, ami a t3 teknőcöt jelenti a lap2-n.
A szülőjükön kívül az objektumok kapcsolódhatnak további felmenő-osztályokhoz, jellemzően az alábbiakhoz:
- hely – egy objektum, amelyen belül a szóban forgó objektumot létrehozták, és amelyen él. Például a lap a FőAblakon él, a panel a lapon, vagy egy másik panelen, a teknőc pedig egy lapon vagy panelen él, stb.
- viselkedések – ezek olyan objektumok, amelyek viselkedése ideiglenesen hozzákapcsolható más objektumokhoz.
Az objektumok között fennálló efféle különleges kapcsolatok miatt az Imagine a többszörös öröklődés nevű öröklődési stratégiát implementálja.
Az Imagine ötvözi a hagyományos teknőcgeometriai környezetet a modern objektumorientált felfogással. Ez lehetővé teszi a tanulást, fejlesztést és munkát a LOGO nyelvben olyan kifejezésekkel, mint amilyenekben az emberek gondolkodnak, azaz objektumokkal, és a velük kapcsolatos akciók fogalmaival. Az emberek az ismereteket általában összefüggő vagy hasonló dolgok csoportjaira osztják.
Ha két objektum van a képernyőn: az egyik egy kiskakas, a másik egy kutya, az azt valószínűsíti, hogy ezek különböző példányai az alapvető Imagine szereplők egy osztályának, azaz a teknőcöknek. Viselkedésük egy része megegyezik a kiskakasok és a kutyák viselkedésével minden Imagine teknőc esetében, ezért ezek a teknőc osztályában vannak meghatározva. Viselkedésük egy másik része különböző a kiskakasoknál és a kutyáknál, ezért azok a kiskakasok és a kutyák osztályaiban vannak meghatározva. Így egy objektum teljes viselkedése az általánosabb objektumoktól örökölt és a közvetlenül magában az objektumban tárolt teljesítmények összessége.
Olyan önálló egység, amelynek van saját:
- Működése – eljárásokban és eseményekben megfogalmazva, és
- Állapota – objektumváltozókkal kifejezve.
Néhány objektum önálló egységek osztályát reprezentálja. Mások példányokat reprezentálnak, azaz konkrét független önálló egységeket. Az Imagine-ben számos beépített osztály van, de természetesen saját új osztályok és példányok is létrehozhatók, amelyek öröklik a beépített, vagy felhasználó által definiált objektumok viselkedését.
Az Imagine-ben a bonyolultabb projektek fejlesztésének velejárója az osztályok és azok működésének, valamint példányainak definiálása. Egy osztály sok hasonló – később elkészítendő – objektum működését írja le, azok “bensőjének” definiálásával, azaz objektumváltozóikkal és eljárásaikkal.
Kapcsolódó hangfelvételek