Hisztogram
A kategóriákba sorolt adatok ábrázolása kétféleképpen történhet. Ha a valódi csoporthatárokat tartalmazó gyakorisági eloszlást állított téglalapokkal ábrázoljuk, azaz oszlopdiagrammal, akkor az eredményül a gyakorisági eloszlás hisztogramját kapjuk.
Csoportosított adatokat állított téglalapokkal ábrázoló diagramtípus, mely a valódi csoporthatárokat tartalmazza feliratokként.
Gyakorisági függvény
Ha az abszolút gyakoriság értékének ábrázolását a csoportközepek képzésével és a csoporthoz tartozó gyakoriságok által meghatározott pontok összekötésével hozzuk létre, az eredményként kapott diagramot gyakorisági függvénynek nevezzük. A csoportközéppontok a csoport alsó és felső határának számtani közepe.
A gyakorisági függvény, vagy gyakorisági poligon csoportosított adatokat grafikonnal ábrázoló diagramtípus, mely a csoportközepeket tartalmazza feliratokként.
Trenddiagramok
A trendszámítás segítségével lehetőségünk van a meglévő adataink alapján előre jelezni, megbecsülni a következő adatot. A becslést elvégezhetjük grafikusan és függvénnyel. Grafikus módszer alkalmazása esetén első lépésben ábrázolni kell az adatainkat, majd a kész diagramvonalhoz illeszteni egy trendvonalat. Ez lesz a trenddiagram. Az illesztéskor kell döntenünk arról, hogy milyen típusú trendről van szó: lineáris, logaritmikus, polinomiális, hatvány, exponenciális, mozgó átlag. A megadásra szolgáló panel grafikusan mutat nekünk mintát, melyek közül az adataink diagramjához leginkább hasonlítót kell kiválasztani. Vannak esetek, amikor nehéz eldönteni, melyik is a legmegfelelőbb. Ezekben az esetekben szolgál segítségül az R-négyzet értéke, mely a trendvonal megbízhatóságát jellemzi. Ha a trendvonal tökéletesen illeszkedik a grafikonunkhoz, az R-négyzet értéke 1. Ezért törekedni kell olyan trendvonal választásához, ahol az R-négyzet értéke közel van az 1 egészhez. Minél közelebbi lesz az érték, annál megfelelőbb a trendvonal.
Az adatsorok trendjeinek ábrázolására szolgáló diagramvonal, mely a már meglévő, ábrázolt adatok diagramjára illeszkedik, és becslést ad a hiányzó értékre.
Kombinált diagramtípus
Nem csak egyféle diagramtípussal történhet az adatok ábrázolása. Egy diagramon belül is alkalmazhatunk többféle típussal történő megjelenítést. A leggyakoribb: az oszlop és vonaldiagram-, terület és oszlopdiagram együttes alkalmazása. Természetesen akkor használhatunk kombinált megjelenítést, ha két vagy több adatsor kerül ábrázolásra, ahol az egyik adatsor értékeit az egyik típussal, a másik adatsor értékeit pedig a másik típussal ábrázoljuk. Az adatsorok közti összefüggések szemléltetésére kiváló módszer.