A 2005-ös évet joggal nevezhetjük a hurrikánok évének. Az amerikai meteorológusok, minden hurrikán szezon elején, elnevezik a születendő forgószeleket. Pontosan annyi név születik, ahány betű van az ABC-ben. Tavaly kifogytak az „előre legyártott” nevekből, annyi hurrikán pusztított a Karib térségben. A legnagyobb katasztrófát a nyár utolsó napjaiban a Katrina okozta. New Orleans városa szinte teljesen elpusztult. A szél által felkorbácsolt tengerhullámok átszakították a mélyen fekvő város gátjait, és a víz behatolt az utcákba. Katrina házak százezreit rombolta le, halottak százait hagyta maga után és az amerikaiak, valószínűleg még sokáig nem felejtik el tombolását.
New Orleans utcáit még hat méteres víz borította, amikor a világot már a Katrina hurrikán egy másik, sokkal hosszabb ideig tartó hatása aggasztotta. A Mexikói-öböl finomítóinak leállása miatt ugyanis soha nem látott magasságokba szökött a kőolaj ára, ami könnyen válságba sodorhatja a világ energiaellátását. A hurrikán óta az olajára szinten minden hónapban emelkedik. Nemcsak a környéket, New Orleans érintette a természeti katasztrófa, hanem kihatással volt a világpiacra is, így ránk is magyarokra.
A tornádók pusztításáról leggyakrabban az Egyesült Államok területéről érkeznek híradások. A tornádó tölcsére közel 10 m-es környezetében mindent elpusztít. De nemcsak Amerikában vannak tornádók, hanem szerte a világban, így hazánkban is.
Magyarországon nagyon ritkán fordul elő olyan erejű forgószél, amelyet tornádónak lehet nevezni. 1997. november 11-én viszont kétségkívül ilyen jelenség volt megfigyelhető Jász-Nagykun-Szolnok megye déli részén, Kunszentmárton és Mezőtúr térségében. November 11-én 15 óra 10 perckor Kunszentmártonban néhány perc alatt egy körülbelül 100 méter szélességű és 2 km hosszúságú sávban közel 50 millió forint kár keletkezett. Helybeli lakosok szerint a felhőtölcsér szökdelve haladt és többször is felemelkedett a felszínről, majd újra visszaereszkedett.