Legnagyobb meglepetésünkre a fentebbi, kisebbik labda az ejtési magasságnál jóval magasabbra ugrik (a kosárlabdának a földdel és a kis labdának a kosárlabdával való) ütközés után.
M ég nagyobb emelkedési magasságot érhetünk el, ha két labda helyett három, négy... számú labdát alkalmazunk. Ahhoz, hogy a labdasort vagy más néven labdapiramist függőleges egyenes mentén, a talajra merőlegesen tudjuk leejteni, fűzzük fel a labdákat egy vékony fémrúdra, és annál fogva végezzük el az ejtést.
Bizonyára sok gyerek ismer olyan műanyag (gumi) labdákat, amelyek a szokásosnál magasabbra pattannak, ha azokat a földhöz vágják. Az ilyen labdákat „szuper” labdáknak is szokták nevezni. Ugyanakkor, ha akár egy ilyen labdát egy adott magasságból a talajra ejtünk, azok sem pattannak vi
ssza olyan magasra, mint amilyen magasról azt leejtettük. Felvetődik a kérdés, ha két labdát adott magasságból leejtünk, elérhető-e, hogy a labdák valamelyike mégis magasabbra pattanjon fel. Végezzük el azt a kísérletet, amelynek során egy kosárlabdát és egy kisebb méretű „szuper” labdát egymás fölött (a kisebb a nagyobb felett) helyezünk el, és egy adott magasságból esni engedjük őket.