Teljes oldal mentése
Ha a meglátogatott lapot későbbi felhasználás céljából tárolni szeretnénk, akkor el kell mentenünk a teljes oldalt. Erre a "Fájl" menüpont "Mentés másként…" parancsára kattintva van lehetőségünk. Ekkor megjelenik egy párbeszédablak, ahol a mentés helyét és főbb paramétereit tudjuk beállítani. Válasszuk a "Teljes weblap" opciót és adjuk meg a fájl nevét. A megadott helyen a böngésző létre fog hozni egy könyvtárat, ahol a weblap képei, scriptek és az oldal többi összetevője jelennek meg. A könyvtáron kívül egy .htm vagy .html kiterjesztésű fájlt fogunk találni, amit elindítva megjelenik a mentett lap.
Természetesen léteznek speciális programok is, amelyekkel lehetőségünk van több oldal mélységig lementeni weblapokat, amelyeket azután kapcsolat nélküli módban is meg tudunk tekinteni.
Állomány mentése
Vannak olyan állományok az Interneten, amelyeket későbbi felhasználás céljából el szeretnénk menteni. Ezeket az állományokat először le kell tölteni és a megfelelő formátumban elmenteni. Kisebb programoknál elég lehet az IE beépített letöltés-kezelője, de nagyobb állományoknál mindenképpen külső letöltő programokat (más megnevezéssel letöltéskezelő, vagy letöltés menedzselő programok) célszerű használni. Ezek a programok sokoldalú szolgáltatást kínálnak: egyszerre több csatornán töltenek le, képesek a valamilyen ok miatt megszakadt letöltést folytatni, a letöltés időpontját időzíteni lehet.
Letöltés az Internetről
Ha megnyitunk egy web-oldalt, akkor annak tartalma először letöltődik a számítógépünkre, és a megfelelő programok ezeket a letöltött állományokat fogják megjeleníteni a képernyőn. A web-oldal újbóli megnyitása gyorsítható a fájlok tárolásával, mivel a megnyitásukhoz szükséges idő lényegesen kisebb az újbóli letöltésükhöz szükségesnél. A fájlok általában a Temp könyvtárban tárolódnak, ami tekintélyes méretűre 'hízhat' a rendszeres böngészés során, ezért célszerű időközönként törölni a tartalmát.
Egy hálózaton keresztül elért állomány mentése a saját gép háttértárolójára.