Sport az iskolában
Nem minden gyereknek adatik meg a lehetőség – az iskolán kívüli – rendszeres sportolásra. Hol a szülők mulasztása, anyagi gondok, vagy a nagy távolságokból adódó hátrányos körülmények miatt, de sosem jutna el mozogni. Ilyen esetben van nagy szerepe az iskolai testnevelés óráknak. Ez a heti egy-két óra biztosíthatja valamennyi gyereknek az ugyan minimális, de legalább rendszeres mozgást. A szervezet megmozgatása mellett a tornaóra másik fontos feladata a sport megismertetése, és megszerettetése a gyerekekkel, hogy később, ha kikerülnek az iskolapadból, maguktól keressenek fel sportklubokat, edzőtermeket, s ne riadjanak vissza az ismeretlentől. Ismerősen csengjen a konditeremben mi is az a felülés, vagy a labda látványa ne érjen meglepetésként senkit.
Sport és az életkor
A mozgás és sport és már egészen kiskortól az élet szükséges és elengedhetetlen velejárója. Hiszen születésünktől kezdve mozgásban vagyunk. Jó, ha a gyerek már kicsiként megszokja a rendszeres heti mozgást. Később egészségesebb felnőtt válik belőle, ha a rendszeres mozgást önmaga választja majd, mint életformát.
Természetesen a túl korai, és túlerőltetett sport senkinek nem tesz jót. A gyerek egy életre elidegenedhet a sporttól –a rossz tapasztalatok gyerekkorban még erősebben beívódnak -, másrészt maradandó fizikai sérülést, kárt szenvedhet a túlterhelt gyerek. Különösen fontos a sport serdülőkorban, amikor a szervezet amúgy is nagy erőpróbának van kitéve – teljes fizikai és lelki átalakulás – mivel a rendszeres mozgással hamarabb – büszkén, izmosan és fitten – könnyebben átvészelhető ez az időszak. Naphosszat irodákban, hivatalokban ücsörgő, s dolgozó felnőttek számára a heti rendszeres mozgás jóformán kötelezően előírtnak kellene, hogy legyen. Örömhír hogy egyre több munkahely és cég szentel figyelmet dolgozói egészségének: saját konditermet nyitnak, vagy céges torna jegyek kerülnek kiosztásra.