A betűformátum
A betűformátumok beállításához kattintsunk a Formátum menü Betűtípus parancsára.
Betűformátum módosítása
A betűformátumokat a Betűtípus párbeszéd panelen a szövegszerkesztőknél megismert módon állíthatjuk be.
A betűtípusok
A Betűtípus listában a Windows-ban telepített karakterkészletek közül választhatunk.
A szimbólumok
Léteznek olyan karakterkészletek, amelyek kizárólag szimbólumokat és különféle írásjeleket tartalmaznak. Ilyen például a Symbol és a Wingdings betűtípus is.
Az írásmód
A betűk írásmódját a Betűstílus lista segítségével választhatjuk ki.
A választható betűstílusok betűtípusonként eltérőek lehetnek.
A betűméret
A betűnagyságot a Méret rovat segítségével nyomdai mértékegységben, pontban határozhatjuk meg. Szükség esetén ebbe a rovatba be is gépelhetünk egy – 1 és 1638 pont közötti – tetszőleges értéket.
Egy A4-es oldalon a 12 pontos, egy A5-ös lapon a 10 pontos betűméret tekinthető normál betűméretnek. Ezek a betűméretek azonban egy vetített előadásban általában túlságosan kicsinek bizonyulnak, ezért célszerű jóval nagyobb, legalább 24-32 pontos betűméretet használni.
A betűszín
A Szín legördülő listában, alaphelyzetben az aktuális színséma nyolc színe közül választhatunk, de a További színek parancs választása után kikeverhetünk egyéni színeket is.
Az utoljára használt nyolc egyéni szín ezután szintén megjelenik a Szín legördülő listában.
Az Automatikus szín választásakor a PowerPoint a betűszínt a háttér tónusától függően feketére vagy fehérre állítja. A különféle színek fekete-fehér nyomtatókon szürke árnyalatok formájában kerülnek nyomtatásra.
Betűformátumok
A Különlegességek csoportban néhány speciális betűformátum beállítására van lehetőségünk.
Indexek
Az egyes karakterek speciális formázási lehetősége az indexelés, mellyel a kijelölt karaktert a normál szöveghez képest alsóindexeléssel vagy felsőindexeléssel különíthetjük el.
Alapértelmezett betűformátum
Az Új objektumok részére jelölőnégyzet bekapcsolásával a panelen beállított betűformátumok az általunk létrehozott objektumokban alapértelmezetté válnak. A formátumok rögzítéséhez az OK, elvetéséhez a Mégse gombot használhatjuk.
A betűformátumok nagy részét a Formázás eszköztár gombjai segítségével is beállíthatjuk.
A formázás eszköztár
A Formázás eszköztár Betűtípus és Betűméret legördülő listája segítségével a kijelölt szövegrészt a már ismert módon formátumozhatjuk. A betűméret változtatásához használhatjuk még a Betűméret növelése és Betűméret csökkentése gombokat is. Kivetítésre szánt bemutató készítése során ügyeljünk arra, hogy a betűk a távolabb ülők számára is láthatók legyenek. A javasolt legkisebb betűméret 24 pont.
A Formázás eszköztár Félkövér, Dőlt, Aláhúzott és Árnyék gombjai segítségével különféle írásmódokat állíthatunk be.
Egyes betűformátumokat billentyűkombinációk segítségével is beállíthatunk.
A Formátum menü Kisbetű-nagybetű parancsának segítségével megjeleníthető párbeszéd panelen a kijelölt szövegünk írásmódját állíthatjuk be.
A különféle írásmódok között a párbeszéd panel használata nélkül a SHIFT+F3 billentyűk leütésével váltogathatunk.
Betűformátumok módosítása
A Formátum menü Betűtípuscsere parancsával az előadásban szereplő valamely betűtípus minden előfordulását egy másik betűtípusra cserélhetjük.
Ez a funkció például, akkor lehet hasznos, ha előadásunkat egy olyan számítógépen szeretnénk levetíteni, melyre valamely, a bemutatóban használt betűtípus nincs telepítve.