Az Újbirodalom fő tisztségviselőinek sírjai a két nagyváros, Théba és Memphis mellett találhatók. A memphiszi előkelők Szakkarában temetkeztek, felújítva az óbirodalmi hagyományokat. Domborművekkel díszített masztabáikban oszlopokkal tagolt udvar mögött helyezkednek el a kultuszhelyiségek.
A thébai előkelők a Nílus nyugati partján építtettek maguknak hegyoldalba vágott sziklasírokat. Ezek alaprajza mindegyik esetben fordított T alakú. A bejárat után előbb egy keresztirányú, majd egy hosszanti helyiség következik. A hosszanti kamra egy fülkébe torkollik, amelyben az elhunyt szobra állt. A sír előtt egy vagy két udvart alakítottak ki, külső oldalukon egy-egy pülónnal. A XVIII. dinasztia sírjaiban általában az udvarról (néhány esetben a belső helyiségből) nyílt az a betemetett akna, amelynek aljára a szarkofágot helyezték. A sír bejárata felett, a hegyoldalon kis téglapiramis volt. A fordított T helyiségeit a mindennapi életből vett jelenetek díszítették, így hitük szerint a halott a túlvilágon is tovább tudta élni korábbi életét.
Az Amarna-kor után megváltozik a sírok díszítése. A XIX. és a XX. dinasztia alatt a faliképek a Halottak Könyvéből vett jeleneteket és más túlvilági eseményeket ábrázolnak. A szarkofág elhelyezése is megváltozik: a fordított T hosszanti helyiségéből egy hosszú, gyakran kanyargó, lefelé haladó folyosó nyílik, amely a sírkamrába vezet.