A negatív számokat mindig zárójelekbe rakjuk az előjelük miatt, például (–4). Elvileg a pozitív számokat is zárójelbe kell rakni, például (+6), de sokszor az egyszerűbb felírás miatt ezt a zárójelet és a + előjelet elhagyjuk. A kivonás műveleti jele és a szám előjele meghatározza az egyszerűsített írásmódot.
A kivonás eredménye függ a két szám előjelétől és abszolút értékétől. Tetszőleges egész számból 0-t kivonva a tetszőleges egész számot kapjuk. Két pozitív egész szám különbsége esetén a nagyobból kivonjuk a kisebbet. Ha a művelet szerint a nagyobb kivonása volt kijelölve, az eredmény negatív lesz. Ha negatív számból vonunk ki pozitív számot, akkor a két szám abszolút értékét összeadjuk, és negatív előjellel látjuk el. Ha pozitív egész számból vonunk ki negatívat, akkor a két szám abszolút értékét összeadjuk. Ha negatív számból vonunk ki negatív számot, akkor az első számhoz hozzáadjuk a második szám abszolút értékét.
Az összeadást és kivonást együttesesen összevonásnak nevezzük. A kivonásokban és összeadásokban szereplő kifejezéseket együttesen tagoknak nevezzük.
Azt a számot, amelyikből kivonunk, kisebbítendőnek nevezzük.
Azt a számot, amelyiket kivonjuk, kivonandónak nevezzük.
A kivonás eredményét különbségnek nevezzük.