Oszthatóság
Akkor mondjuk, hogy egy a szám osztható b-vel, ha az a:b osztás hányadosa egész szám és a maradék 0. Ha a táblázat egyik sorának értékeit osztással határozzuk meg, akkor a másik sor értékeit szorzással tudjuk kiszámítani.
Felszín
A testet határoló lapok területének összege.
Prímtényező
Egy szám prímtényezős felbontásánál a szám azon osztói, amelyek már tovább nem oszthatók. Ha a prímtényezőket összeszorozzuk, akkor az eredeti számot kell eredményül megkapnunk.
Növekvő táblázat
Adatokat, számokat táblázatba gyűjtve, könnyebben felismerhetjük a számok, adatok közti összefüggéseket. Néha könnyíti a fejtörést, ha nagyság szerint sorba rakjuk a bedobott számokat, és azt figyeljük, hogy miközben növeljük a bedobott értéket, hogyan változik a gép válasza.
Válasz sorozat
A válaszsorozat egy bemeneti sorozatra az automata válaszát tartalmazó számsorozat, amely számosságában megegyezik a bemeneti sorozat számosságával, s rendre a bemeneti sorozat sorrendjében tartalmazza az automata válaszait.
Bemeneti sorozat
A bemeneti sorozat az a számsorozat, aminek elemeit rendre az automata bemenetére tesszük, s ekkor a kimenetén az ehhez a bemeneti sorozathoz tartozó válasz sorozatot kapjuk. Íly módon a bemeneti sorozat és a válasz sorozat mindig ugyanannyi elemet számlál, s mindig lehet tudni, hogy a bemeneti sorozat 3. elemére a válaszsorozat 3. eleme volt az automata válasza.
Ha az automatának nem egy, hanem több bemenete van, akkor a bemenetére nem egy hanem több bemeneti sorozatot kell tennünk, minden egyes konkrét bemenetére egyet-egyet. Ilyenkor is egyértelmű, hogy az első bemeneti sorozat 4. eleme és a második bemeneti sorozat 4. eleme alkotta együttes bemenetre az automata válasza a válaszsorozat 4. eleme volt. Ilyenkor a táblázatos ábrázolásban természetesen több bemeneti oszlopot veszünk fel.
21. századi közoktatás - fejlesztés, koordináció (TÁMOP-3.1.1-08/1-2008-0002)