HTML és Flash szöveg
A szövegdobozok két, HTML jellemzőt is kaphatnak.
A statikus szövegekhez az URL link kitöltésével URL címet rendelhetünk. Az ilyen szöveg hiperhivatkozásként funkcionál majd.
A Input text, és a Dinamic text Render text as HTML opciójának bekapcsolásával lehetőség nyílik HTML TAG-ek korlátozott használatára.
A HTML változat a ActionScript segítségével szabályozható.
Amennyiben a színpadon található egy dinamikus szövegdoboz, amelynek változóneve „myHTML”, és egy nyomógomb amelyhez az alábbi kódot rendeljük: on(release){
myHTML="Normál <b>félkövér</b> <i>dőlt</i> "
}
Akkor a gomb lenyomását követően megjelenik a szövegdobozban a „Normál félkövér dőlt” szöveg a hozzá illő stílusban.
A HTML (Hypertext Markup Laguage) a weblapok leíró nyelve. A nyelv első változatát Tim Berners Lee dolgozta kis 1991-ben. A nyelv alkalmas olyan dokumentumok készítésére, amelyek tárolják a dokumentum tartalmát, és a tartalom formázására vonatkozó utasításokat is.
A HTML dokumentum megjelenítéséhez arra alkalmas, a HTML parancsok értelmezésére képes programra, böngészőre van szükség.
Hiperhivatkozások szövegekben
A Static text típusú szövegdoboz esetén URL cím rendelhető a szöveghez. A szövegdoboz így hiperhivatkozásként működik.
Ennek a lehetőségnek természetesen akkor van értelme, ha a Flash mozit weblapba ágyazzuk. A szövegre kattintva letöltődik a weblap, és megjelenik a megadott Target (keretben)
A Target értéke lehet:
Egy a weblapon található keret, vagy IFARME neve.
_self: a weblap a Flash mozit tartalmazó oldal helyére töltődik.
_blank: ilyenkor egy új böngészőablakba töltődik le a weblap.
_parent: a weblap a Flash mozit tartalmazó keretet befoglaló keretbe töltődik.
_top: kerethierarchia legfelső keretébe töltődik.
A HTML dokumentumok egyik sajátossága, hogy tartalmi elemeik (szövegek, képek) hivatkozásokká (link, hyperlink) alakíthatók. A hivatkozás olyan tartalmi elem, amelyhez egy másik dokumentumnak, esetleg az aktuális dokumentum egy másik pontjának URL címe kapcsolódik.
Ha a dokumentum megtekintése közben rákattintunk egy linkre, a böngésző a kapcsolódó címnek megfelelő dokumentumot tölti le, és jeleníti meg.
A kereteket tartalmazó weblapokon a keretek egyedi névvel rendelkeznek. A HTML linkek paraméterei között az URL cím mellett megadható az is, hogy melyik keret legyen a letöltés célterülete, azaz a letöltött weblap melyik keretben jelenjen meg. Ezt a keretet nevezzük a link célkeretének (target). Segítségével megoldható, hogy egy keretben elhelyezett weblap linkjei egy másik keretbe töltsenek új weblapot.
A weblapok használatakor általában egy böngészőablakban egyetlen HTML oldal jelenik meg. A HTML 4.0 változatától kezdve azonban egy böngészőablak több virtuális ablakra, úgynevezett keretre osztható. A keretek mindegyikében más-más weblap jeleníthető meg.