Audacity Projekt formátum
Az Audacity a hangfájlokon elvégzett műveleteket egy ún. projektfájlba menti el, melynek kiterjesztése aup (Audacity Projekt). Fontos megjegyezni, hogy ez nem hangfájl, leginkább egy speciális szöveges fájlhoz hasonlítható. Ahhoz, hogy az elkészült fájljainkat le tudjuk játszani egy másik számítógépen, ahhoz hangként exportálni kell a fájlokat.
Wav formátum
Az Audacity programban lehetőségünk van munkánkat wav formátumba exportálni. A wav formátum az egyik legáltalánosabban használt formátum, amely alkalmas a hangfájlok veszteség nélküli tárolására. Természetesen, a wav-állományok elég nagyok lesznek: 1 perces hanganyag körülbelül 10 MiB helyet fogla a merevlemezen.
Aiff formátum
Az Audacity programban lehetőségünk van munkánkat aiff formátumba is exportálni. Az aiff formátumot elsősorban a Macintosh számítógépeken használják.
Sun Au / Next
Az Audacity programban lehetőségünk van munkánkat Sun Au illetve Next formátumba exportálni. A Sun Au illetve Next formátumot elsősorban a Sun illetve Next számítógépeken használják. Többnyire erősen tömörített, szerény hangminőségű fájlokat eredményez.
MP3
Az Audacity programban lehetőségünk van munkánkat mp3 formátumban exportálni. Az mp3 formátumot elsősorban zene tömörítésére használják. Helyigénye a wav-formátum ~ egytizede, ezért mobiltelefonok, lejátszók kedvelt formátuma. A Fraunhofer Intézet által kidolgozott tömörítő eljárás licenszköteles, ezért – ha nem a Windows MediaPlayert használjuk tömörítőeszközként – egy szabadszoftveres tömörítőalgoritmust (pl. Lame-encoder) kell használnunk.
Ogg Vorbis
Az Audacity programban lehetőségünk van munkánkat Ogg Vorbis formátumban exportálni. Az Ogg Vorbis nem olyan népszerű, mint az mp3, annak ellenére, hogy ugyanolyan méret mellett jobb minőségű hangot produkál az mp3-nál. (És nem licenszköteles.)