Tollvastagság és tollmintázat
Tollvastagság: Az összes aktív teknőc tollvastagságát a bemenetben megadott méretűre állítja. Megjegyzendő, hogy egy teknőc csak akkor rajzol vonalat (az aktuális tollszínnel, -vastagsággal és mintával), ha aktív és tolla tollatle (vagy tollváltó, ha valamilyen speciális hatásról van szó) állapotban van. Ehhez az eljáráshoz tartozik egy kiválasztó is.
Tollminta: Beállítja a tollmintát, amellyel az összes aktív teknőc rajzol, amíg tollatle állapotban van. Ha nem definiáltak mintát egy új teknőchöz, akkor azé egyszerű vonal lesz. Ehhez az eljáráshoz tartozik egy kiválasztó is.
Kitöltés és kitöltőminta
Tölt: Hatására minden aktív teknőc kitölti az őt körülvevő tartományt a kitöltő színével vagy kitöltő mintájával, az aktuális kitöltési szabályt alkalmazva.
Töltőszín: Azzal a kitöltő színnel tér vissza, amely az első aktív teknőcnek épp be van állítva. Ha nem állítottak be semmilyen kitöltő színt, akkor az alapértelmezett érték ugyanaz, mint a teknőc tollszíne. A töltőszín művelet eredménye az a szín, amelyet a tölt és a sokszög kitöltéshez használ.
Pontszín: A lap vagy panel azon pontjának színével tér vissza, amelyen az első aktív teknőc épp elhelyezkedik.
Töltőminta: Azzal a kitöltő mintával tér vissza, amely az első aktív teknőcnek épp be van állítva. Ha nem állítottak be semmilyen kitöltő mintát, akkor az alapértelmezett érték 0, ami egyszerű (szolid) kitöltést jelent. A töltőminta művelet eredménye az a kitöltő minta, amelyet a tölt és a sokszög kitöltéshez használ.
Szöveg kiíratása
Betűtípus: Azzal a betűtípussal tér vissza, amely az első aktív teknőcnek be van állítva. Ha nem határoztak meg betűtípust, akkor az alapértelmezett érték [[System] [0 400 0 0 0 1]].
Címke: Hatására minden aktív teknőc kiírja a bemeneti szöveget a helyén az aktuális pozíciójától kezdve, az aktuális betűtípusával. A szöveg kiírásához a pillanatnyi tollszínét használja. Ha a szöveg egy lista, azt a címke a szögletes zárójelek között írja ki. A bemeneteket a teknőc irányára merőlegesen (azaz tőle jobbra) írja ki. Így ha a teknőc északra néz, a szöveget vízszintesen írja ki. A vektoros betűtípusokkal bármilyen irányban lehet írni. Ha a bemeneti szöveg tartalmaz ¶ (Alt + 0182) vagy \13 bekezdés-karakter szimbólumokat, azokat a teknőc sorvégnek értelmezi, ezért a címké-vel több sort is ki lehet írni egyetlen lépésben.
Címke2: Ez a parancs ugyanolyan, mint a címke, azzal a különbséggel, hogy míg a címké-vel történő kiírás során a teknőc nem változtatja meg a pozícióját, addig a címke2 esetén a teknőc a szöveg jobboldali végére ugrik. Ennek megfelelően minden további kiírás folytatódik ugyanebben a sorban, az előző szöveg után.
Szövegméret: Egy négy számból álló [szélesség magasság emelés sortáv] listával tér vissza. Megjegyzendő, hogy a szövegméret eljárás nem ír ki semmit. Az első két szám azt adja meg, milyen magas lenne a bemeneti szöveg, ha kiíratnák az első aktív teknőccel, a címke parancs segítségével a helyén, az aktuális betűtípusával. A kapott lista harmadik és a negyedik száma néhány haladó szintű DTP (= Desktop Publishing, számítógépes kiadványszerkesztés) információt ad a betűtípusról.