Beállítási lehetőségek
Diagramcím: A diagram elkészítése után tovább alakítható a diagram. A Diagramtündér negyedik ablakában beállíthatóak a diagramon feltüntetni kívánt szövegrészek/címek. A diagramnak érdemes beszédes nevet adni, hogy tudni lehessen, milyen diagramról van szó. Az elkészített diagram címe később szabadon formázható: megadható legyen-e a szegély, ha igen, akkor a színe, vastagsága, stílusa és választható a szegélynek árnyék is, és itt adható meg a diagramcím területének háttérszíne is.
Jelmagyarázat: A jelmagyarázat beállítása a Jelmagyarázat ablakban végezhető el. A Jelmagyarázat ablak előhívható, ha a kész diagram jelmagyarázatára duplán kattintunk.
Tengelycímek: Ahogy a diagramnak, a tengelyeknek is lehet külön címet adni, ami a feltüntetett értékekre vonatkozik, illetve azok neveire. Ezeket szintén a Diagramtündér negyedik ablakában lehet beírni, külön a X tengelynek és külön az Y tengelynek.
További lehetőségek
Utólagos beállítások: Miután elkészült a diagram, utólagosan is lehet rajta változtatásokat végrehajtani. A diagramon állva, a helyi menüből kiválasztható a változtatni kívánt terület. Ilyen módon megváltoztatható a cím, a jelmagyarázat, a tengelyek, és a rács. Ha a helyi menüben nem látjuk ezeket a lehetőségeket, akkor helyette a Szerkesztés menü látható. Válasszuk ezt, majd újból jelenítsük meg a helyi menüt. Most már ott lesznek a felsorolt elemek.
Adatfeliratok elhelyezése: Az adatfeliratokat a diagram az adatforrás területéről veszi. Ha itt megváltozik az érték, akkor megváltozik a diagramon is.
Diagram formázása
Diagramháttér, diagramterület: A kijelölt diagramon kattintsunk duplán. Ekkor átkerülünk szerkesztés módba. Újra kattintsunk duplán egy olyan helyre, ahol nincs objektum. Előjön a Diagramterület ablak. Ha magán a diagram képén kattintunk duplán, akkor előjön a Diagramháttér ablak. Itt három fülön tehetjük meg a beállításainkat: Vonalak, Terület, és Átlátszóság.
Adatsorok, adatpontok: A diagram minden megjelenített adatát a tartományából veszi. Ezt a tartományt módosíthatjuk a meglévő diagram esetén is, ha éppen nem vagyunk szerkesztés módban. Ha szerkesztés módban vagyunk, kattintsunk a diagram mellé.
A tartomány megadásához jobb kattintás a diagramon, az előjövő helyi menüből válasszuk az Adattartományok… parancsot. Itt megadható az adattartomány. Még fontosabb, hogy megadhatjuk az X tengelyhez és az Y tengelyhez a címkéket a két jelölő négyzettel: Az első sor legyen címke, és az első oszlop legyen címke.
Így adhatjuk meg a címkék adatsorát.
Jelmagyarázat: A jelmagyarázat beállításaihoz dupla klikk a meglevő diagramra, ezzel szerkesztés módba kerülünk. Majd dupla klikk a jelmagyarázat részre. A beállításokat megtehetjük a Szegélyek, Terület, Átlátszóság, Karakterek, Betűhatások, és Pozíció füleken.
Diagramcím: Ha már szerkesztés módban vagyunk, akkor jelöljük ki a címet, majd jobb klikk és a helyi menüből válasszuk a Cím formázása… parancsot. A beállításokat megtehetjük a Szegélyek, Terület, Átlátszóság, Karakterek, Betűhatások, és Igazítás füleken.
Tengelyfeliratok: Ha már szerkesztés módban vagyunk, akkor kattintsunk valamelyik tengely feliratára. Majd jobb kattintásra előjön a helyi menü. Itt a Tengely formázása … menüt válasszuk. A beállításokat megtehetjük a Skála, Elhelyezés, Vonal, Címke, Számok, Betűkészlet, Betűhatások füleken.
Tengelyek beosztásának megváltoztatása (skála): A skála beállításaihoz dupla klikk a meglevő diagramra, ezzel szerkesztés módba kerülünk. Majd klikk az egyik tengely feliratára és annak helyi menüjében a Tengely formázása…, illetve Főrács formázása… menüpontjaival állíthatjuk a skálát. A Tengely – Y tengely – Skála fülön állíthatjuk be az Y tengely skáláját.