Timeline ablak
A Timeline ablak az egyik legfontosabb a számunkra. A bal felső sarkán találhatóak a vágáshoz szükséges eszközök.
A legfontosabb és a legtöbbször használt a nyíl, amely a kijelöléshez szükséges, és a snitt különböző pontjain a funkcióváltozás során változtatja az alakját.
A snitt valamely részére helyezve a nyilat, az „kezecskévé” válik, és ezáltal máshová tehetjük a snittet. A snitt szélein piros fogantyúként működik, amikor is a snitt hosszát tudjuk változtatni.
A Timeline időskáláján húzva lefelé mutató fekete háromszögként a kurzor mozgatásához használhatjuk.
Duplán kattintva a panel felső sínjére a sárga csíkkal lefedett területeket játssza le a program az Enter gomb megnyomásával, illetve ha szükséges, akkor elkezdi kiszámolni („renderelni”).
A sárga csík hossza az elején és végén található fogantyúk eltolásával változtatható. A kijelölés teljes egészében is elmozdítható.
A Video2 sávra helyezzük az elkészített Felirat ikonokat. Az ablakban találhatók a Video1A, Video1B sávok, amelyekre kerülnek a film snittjei. A következő a Transition sáv, ide kerülnek az áttűnési effektek. Az Audio1, Audio2, Audio3 sávokra helyezhetjük a különböző hangokat, zenéket, zajokat, zörejeket.
Transitions ablak
A Timeline ablakunk alsó részén találhatóak a különböző összetartó, összekapcsoló „mágnesek”, amelyek a video és audio jelek vágását segítik, hogy a kép és hang együtt maradjon a mozgatás során, és az egymás után illesztett darabok „kockapontosan” illeszkedjenek egymáshoz. Itt található a Timeline időfelbontására vonatkozó menüsor is.
Egy idősor, időlépték. A vágóprogram egyik legfontosabb eleme, amely vizuális formában ábrázolja a szerkesztett anyagot.
Ezt a lehetőséget a programműveletek sorozatában bizonyos pontokig/-ra való visszalépések megtételéhez szokás használni.
A transition, a videó és az audió palettákon belül mappákat szervezhetünk, ezekbe csoportosíthatjuk a gyakran használt átmeneteket, effekteket.
Video ablak
A Video ablakban találhatóak a videokép manipulálását elősegítő különböző effektek. A Fényerő (Brightness), kontraszt (Contrast), színkorrekció (Color Balance), színtelítettség, színmélység, „régifilm hatás” (Sepia), filmkarcok (Film Noise), élesség (Sharpen), életlenítés (Blur) mind megtalálhatóak és alkalmazhatóak. Az effektet úgy lehet egy adott snittre ráhelyezni, hogy kiválasztjuk a Video effekt ablakból, az effektet a Nyíl/Kezecske/bal-egérgomb folyamatos/ és áthúzzuk a Timeline-on lévő snittre és elengedjük az egerünket. Ezután az Effect Controls ablakban tudjuk megváltoztatni az effekt paramétereit.
Audio ablak
Az Audio ablakban a különböző hang effekteket találjuk. A hangok tulajdonságait meg tudjuk változtatni, például a hang dinamikáját (Dynamics), a mély és magas hangokat kiemelni, a hangszíneket beállítani (EQ) stb.
Effect controls ablak
Az Effect controls ablakban lehet állítani az egyes snittekre került effektek tulajdonságait.
A timeline-on található sáv, amelyre a snittek közötti különböző áttűnési effekteket helyezzük, melyeket a transitions ablakban választhatunk ki.
Képi információkat tartalmazó analóg vagy digitális elektronikus jel.
Hanginformációkat tartalmazó elektronikus jel.
Az effekt jellege határozza meg, hogyan váltunk két jelenet között.
A videó vagy audió sebességét tudjuk szabályozni.
A különböző snitteket, képeket különböző irányba tudjuk mozgatni.
Különböző kulcsolási effekteket tartalmaz pl.: blue screen, alpha key, croma.
A videó képen található kék részeket tudjuk kulcsolni.
A timeline-on összeállított videofilm kontrollja.
A forrást mutató monitor. A bedigitalizált vágatlan videó és hang állományok megtekintésére, ill. azon egységek kijelölésére, melyeket a timeline-ra helyezünk.