A hangsáv
Alap esetben három Audio sávunk van, de akár 99 hangsávval is dolgozhatunk. Bármelyikre helyezhetünk zenét, zörejt, hangszöveget, a snittünkhöz tartozó hangot. Különböző hangmanipulálásokat is végezhetünk.
Hangerőmódosítás
A hangerő módosítása többféle módon történhet, az egyik lehetőség a százalékos értékkel való kifejezés.
Kattintsunk az egérrel arra a pontra, ahol szeretnénk a hangerőt módosítani, ekkor az egérkurzor mutatóujjá változik. A Shift billentyűt tartsuk lenyomva, és húzzuk a pontot függőlegesen le vagy fel, így módosítjuk a hangerőt. Közben láthatjuk egy pici ablakban a hangerő számszerű adatait százalékban és decibelben is.
Két hangerőszabályozó-pont helyének egyidejű módosítása
Két hangerőszabályozó-pont a snitt vagy klip egy időtartományát jelöli ki. A két szabályzópont által kijelölt tartományon belül nem változik a hangerő-szintek változásának karakterisztikája. Ezt legegyszerűbben a Timeline-ban található Fade Adjustment eszközzel tudjuk elvégezni.
Fade adjust
A Fade Adjustment eszközzel a két ponton egyidejűleg tudjuk a hangerőt szabályozni úgy, hogy az eszközt kiválasztjuk, az Audio sáv elején lévő pici háromszögre kattintunk, ekkor lenyílik az Audio sáv. Itt láthatjuk a snitt elején és végén lévő pontokat, az összekötő piros vonallal. Erre a vonalra helyezzük az egérkurzort, amely átváltozik a Fade Adjustment ikonra. Tartsuk lenyomva, és ezután tudjuk függőlegesen le-föl mozgatni, így módosítva a hangerőt.
Fade scissors
Előfordul, hogy éles hangváltásokra is szükségünk van, ekkor használjuk a Fade Scissors eszközt. Ezzel közvetlenül egymás mellett tudunk szabályozópontokat létrehozni.
Audiosávok átúsztatása
A két különböző sávban levő hanganyagoknak fedniük kell egymást. Ezután a Timeline bal felső palettájából válasszuk ki a Croos Fade Tool eszközt, majd kattintsunk arra a hangsávra, amit le akarunk halkítani, majd pedig arra a sávra, amit fel kívánunk hangosítani. A program ezután automatikusan elvégzi az átúsztatást.
Kapcsolódó filmfelvételek
Panoráma/Balansz
A panoráma azt jelenti, hogy egy mono hanganyagból álsztereót készíthetünk. (Például egy beszélgetésnél az egyik beszélőt az egyik hangcsatornán, a másik beszélgető partnert a másik audio csatornán halljuk.) A művelet első részében be kell kapcsolni az audiosávban a sávfelirat részén található kék színű Pan/Balance ikont. Ezután a kék vonalra segédpontokat helyezünk, ha felfelé mozgatjuk az egér segítségével, akkor a bal csatornát, ha lejjebb, akkor a jobb csatornát tudjuk kiemelni.
Hangfájlok megjelenítésének megváltoztatása
A hullámábrázolás segít a munkánkban, mert a magasabb csúcsok nagyobb, az alacsonyabbak pedig kisebb hangerőt jelentenek. Finomabb és lágyabb felbontásnál használjuk a nagyobb Timeline időléptéket.
Audio mixer
Az Audio Mixer ablak hasonlít egy igazi hangkeverőre, mert rendelkezik tolópotméterekkel és kivezérlésjelző műszerekkel. Megjelenítése a Window/Audio Mixer paranccsal történik. A hangerő-szabályozásokat nem százalékosan, hanem decibel mértékegységben jelzi ki, vagy ilyen egységben adhatjuk meg a tolópotméter alatti mezőben. Online szabályozás történik, ez azt jelenti, hogy a hangerő és balansz változását a videoanyag nézésével és meghallgatásával egy időben tudjuk végezni.
Az Audio Mixer ablakban minden sáv tetején három ikon szolgál arra, hogy munkánkat automatizáljuk. Az Automation Write (ceruza) ikont bekapcsolva a program folyamatosan olvassa a hangerő- (tolópotméterrel változtatott) és balanszértékeket (a balansz állítóval), majd ezeket a korrekciónkkal együtt újra rögzíti.
Az Audio Mixer ablakban mód van még sávokat elnémítani (Mute) vagy az egyes sávokba belehallgatni (Solo) segítségével.
Utószinkronizálás
Az utószinkronizálás lehet egy zene, egy szöveges hanganyag, zörej, vagy zaj.
Ha nincs szükségünk a sávon lévő anyagra, akkor a hangsávot kijelölve egy Delete billentyű lenyomásával kitörölhetjük. Ezután bár milyen hanganyagot behelyezhetünk a helyére. Például, ha szükségünk van az eredeti hangra, szövegre, akkor egy másik audio sávra egy új hangot, zenét tehetünk, és ezután mixelhetjük.