Filmvágás
A filmek snittjeinek hosszát pontosan (frame–pontosan) meg tudjuk határozni.
A Timeline-on lévő snitt(ek) - video, hang - nem kívánatos részeit a Razor eszközzel vághatjuk le és ki. Válasszuk ki a megfelelő Razor eszközt a kurzorral, ez lehet
- Razor Tool (C) penge, csak a kijelölt snittet - videót vagy hangot - vágja el, lehet
- Multiple Razor Tool (C) kettős penge, vagy lehet
- Fade scissors tool (C) olló, amelyeknek a funkcióit már az előzőekben taglaltuk.
A megváltozott kurzorral klikkeljünk a kivágandó és/vagy a levágandó snitt, filmrészlet elejére és/vagy végére a Timeline ablakban. Váltsunk vissza Selection Tool-ra, majd klikkeljünk a kijelölt, kivágandó részre és nyomjuk meg a Delete-et a billentyűzeten.
A nem kívánatos rész eltűnik, de ha mégis meggondoljuk magunkat, akkor vissza is vonhatjuk az Undo vagy Ctrl/Z billentyű kombinációval, vagy a Selection Tool piros fogantyúvá válik a snitt azon részén, ahol a vágás megtörtént, és visszahosszabbíthatjuk a snittet az eredeti méretre.
A Timeline-on lévő snittek vágásának másik lehetősége az In Point Tool használata, amely egy balra hegyesedő vonalka, amivel a snittre kattintva az érintett ponttól jobbra eső darabot hagyja meg, és a többit törli. Ez az úgynevezett, belépőpont, a snitt eleje.
A következő az Out Point Tool (N), egy jobbra hegyesedő vonalka, amellyel, ha a snittre kattintunk, akkor az érintett ponttól balra eső darabot hagyja meg, és a többi részt törli. Ez az úgynevezett kilépőpont, a snitt vége.
A timeline-on lévő snitt végpontjának kijelölése.
Kapcsolódó filmfelvételek
A timeline-on lévő snitt kezdőpontjának kijelölése.
Sávok hozzáadása, átnevezése, törlése
A vágás folyhat a Timeline ablakban 99 video- illetve ugyanennyi audiosávban. Ha új sávokat szeretnénk létrehozni, akkor többféle úton tehetjük meg. Az első esetben a program Timeline menüjében, másodiknál a Timeline ablakmenüjében, a harmadik esetben pedig a Klikk Jobbegér/Add Video Track vagy Add Audio Track paranccsal.
Az új videosávok mindig a Timeline ablak tetején, az új hangsávok pedig alul jelennek meg.
A Track Options párbeszédablakban lehetőségünk van a sávok átnevezésére is. Ha kiválasztottunk a listából egy sávot, akkor kattintsunk a Name gombra. Ezt követően a Name Track ablakban az előbb kiválasztott sávnak új nevet adhatunk.
A Track Options beszédablakban tudunk kijelölt sávo(ka)t törölni a Delete gomb segítségével.
Sávok lezárása
Ha egy sávot szeretnénk lezárni, lelakatolni (például azért, mert azt változatlanul szeretnénk hagyni), akkor a lezárást a Timeline ablakban a sáv fejlécének elején, a szem ikon melletti üres négyzetbe kattintással tudjuk elvégezni. Ezt egy lakat ikon jelzi számunkra. Ha szeretnénk feloldani a lezárást, akkor erre az ikonra kell kattintanunk.