Tudományos
A Cellák formázása ablakban (elérhető a Formátum – Cellák… menüből) a Számok fülön a cella típusát adhatjuk meg. Itt a Kategória listában előre megadott típusok közül választhatunk. Választhatjuk a Tudományos típust is. Ez a típus az úgynevezett E jelölést használja. Az E után lehet megadni, hogy az E előtti számot tíz hányadik hatványával kell megszorozni. Például 2E3 jelentése 2000, vagy 2E-2 jelentése 0,02. Ha az előre megadott formátumkódok nem megfelelőek, akkor a formátumkód részben saját formátumot is létrehozhatunk. Írjuk be a formátumkód részbe: 0,00E+00;[RED]-0,00E+00. Ennek hatására, ha ebbe a cellába azt írjuk, hogy -0,001, akkor az pirossal írva -1,00E-03. Tizedespont alkalmazásához a Nyelv listában válasszuk például az Angol (USA) elemet.
Tört
A Cellák formázása ablakban (elérhető a Formátum – Cellák… menüből) a Számok fülön a cella típusát adhatjuk meg. Itt a Kategória listában előre megadott típusok közül választhatunk. Tört szám megadásához válasszuk a Szám kategóriát és a formátumkódba írjuk be a ?/? formátumkódot. Ennek hatására minden beírt szám tört alakban jelenik meg. Mivel végtelen tizedes tört nem adható meg (még a Pi értéke se ilyen), így a szám mindig kiírható tört alakban. Ha csak a tizedesvessző utáni részt akarjuk tört alakban ábrázolni, akkor a formátumkód legyen: # ?/?.
Boolean
A Cellák formázása ablakban (elérhető a Formátum – Cellák… menüből) a Számok fülön a cella típusát adhatjuk meg. Itt a Kategória listában előre megadott típusok közül választhatunk. Választhatjuk a Logikai érték típust is. Az ilyen cellának két értéke lehet: IGAZ vagy HAMIS. Általában egy eldöntendő kérdésre adott választ tartalmaz. Az angolból ismert TRUE, FALSE értékek használatához a Nyelv listában válasszuk az Angol (USA) elemet.
Szöveg
A Cellák formázása ablakban (elérhető a Formátum – Cellák… menüből) a Számok fülön a cella típusát adhatjuk meg. Itt a Kategória listában előre megadott típusok közül választhatunk. Választhatjuk a Szöveg típust is. A szöveg típushoz csak egy formátum létezik a @. A kukac (@) bármilyen szöveg helyén állhat. Ha mégis formázottan szeretnénk kiírni a szöveget, akkor a következő formátumkódokat használhatjuk: [] között megadható a szöveg színe. Például [BLUE] @ hatására minden, amit beírunk kék lesz. _M hatására a szóköz mérete meg fog egyezni az M betű méretével. Az aláhúzás jel után bármilyen betűt írhatunk. Konstans szöveget írhatunk idézőjelek közé. Például a "Szia" @ "!" formátumkód esetén, ha beírjuk, hogy Pisti, akkor az jelenik meg, hogy Szia Pisti!.
Egyéni
A Cellák formázása ablakban (elérhető a Formátum – Cellák… menüből) a Számok fülön a cella típusát adhatjuk meg. Ha a típushoz tartozó formátumok közt nem találjuk a nekünk megfelelőt, akkor készíthetünk saját formátumkódot. Ehhez először olvassuk el a Súgóban az ide vágó részt. Ehhez indítsuk el a Súgót az F1 billentyűvel és a Tárgymutató fülön a Keresett kifejezéshez írjuk be, hogy formátumkód. Ízelítőül egy példa: # 000,00;[RED]-# 000,00. Jelentése: 2 tizedeshely, 3 vezető nulla, a negatív számok pirosak, van ezreselválasztó.
Normál számok begépelése esetén valósul meg. Automatikusan jobbra igazodik a szám, de természetesen kérhetünk egyéni igazítást is.
A számok képezik a Calc legalapvetőbb formátumát. A standard formátumban minden matematikai művelet elvégezhető.
A tizedes helyek meghatározzák a cellában megjelenítendő szám pontosságát, beállíthatjuk a tizedesvessző után álló tizedes helyek számát.
Egy szám és egy százalékjel begépelésével jön létre. A kerekítés szintén cellánként meghatározható (pl. 35% megfelel 0,35-nek).
A pénzügyi táblázatok esetén használható (külön beállítandó) formula. A numerikus adatot követően (vagy előtte) a pénznem kijelzése is megtalálható (pl. 396 Ft esetében a cella tartalma 396).
Dátum tárolására szolgáló adattípus.
A dátumhoz hasonló, az időpont tárolására szolgáló adattípus.