Diagram felépítése
A diagramon az ábrázolt adatokat adatsoroknak nevezzük. A diagramon feltüntethetjük a kategória nevét és az értékeket. Ha olyan diagramtípust alkalmazunk, melynél koordináta-rendszerben történik az ábrázolás, akkor beszélhetünk x, y, háromdimenziós ábrázolás esetén pedig z tengelyekről. A diagram területén elhelyezhetünk jelmagyarázatot, továbbá diagramcímet is.
Szöveges adat, mely tájékoztat a diagram tartalmáról.
Diagramcím
A diagramcím tájékoztat minket elsőként a diagram tartalmáról, ezért fontos jól megválasztott diagramcímeket alkalmazni. A címet formázhatjuk, lehetőség van tetszőleges betűtípus, stílus és betűméret megadására. A diagramcím hátterét a diagramétól eltérő színnel vagy mintázattal láthatjuk el.
Jelmagyarázat
A jelmagyarázat az adatsorok azonosítására szolgál. A funkcióját akkor tölti be, ha a diagramkészítő megadja az adatsorok elnevezését, ugyanis ennek hiányában csak adatsor1, adatsor2 stb. felirat jelenik meg. Ha a diagramnál feltüntetjük a kategória elnevezéseket is, akkor nincs szükség külön jelmagyarázat feltüntetésére.
A jelmagyarázat az adatsorok ábrázolása során használt színek feloldására szolgál. Megmutatja melyik szín, mintázat vagy jel - melyik adatsort jelenti.
Adattábla
Az adattábla egy táblázattal egészíti ki a diagramot, melynek szerepe, hogy a diagram minden ábrázolt adatsora alatt feltünteti a kategória nevét, a hozzátartozó értékeket, illetve az adatsorok elnevezését, ha be van állítva, akkor jelmagyarázat jellel együtt.
A diagram minden ábrázolt adatsorához tartozó információt tartalmaz a diagram területén belül elhelyezkedő táblázatban.
Az értékeke ábrázolására szolgáló adatpont. Az összetartozó adatjelölők alkotják az adatsort.