• 9 törzsanyag
  • 1 segédanyag
Informatika 1. évfolyam
  • 4 téma
Informatikai eszközök használata, alkalmazói ismeretek, játék az algoritmusokkal, médiainformatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal, letölthető programokkal az 1. évfolyam számára.
Informatika 2. évfolyam
  • 6 téma
Informatikai eszközök használata, alkalmazói ismeretek, médiainformatika, algoritmizálás - adatmodellezés, környezetünk megismerése, könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal, letölthető programokkal a 2. évfolyam számára.
Informatika 3. évfolyam
  • 2 téma
Infokommunikáció és a könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 3. évfolyam számára.
Informatika 4. évfolyam
  • 6 téma
Informatikai eszközök használata, alkalmazói ismeretek, infotechnológia, infokommunikáció, médiainformatika, algoritmizálás - adatmodellezés témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 4. évfolyam számára.
Informatika 5. évfolyam
  • 5 téma
Informatikai eszközök használata, informatikaalkalmazói ismeretek, infotechnológia, infokommunikáció, könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal az 5. évfolyam számára.
Informatika 6. évfolyam
  • 9 téma
Az informatika alapjai, informatikai eszközök használata, informatika alkalmazói ismeretek, adattáblák alkalmazása, infotechnológia, algoritmizálás - adatmodellezés, médiainformatika, az információs társadalom, könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 6. évfolyam számára.
Informatika 7. évfolyam
  • 11 téma
Informatika alapjai, informatikai eszközök használata, informatika-alkalmazói ismeretek (Windows + MS Office; Linux + Open Office), adattáblák alkalmazása, infotechnológia, algoritmizálás - adatmodellezés, infokommunikáció, médiainformatika, az információs társadalom, könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 7. évfolyam számára.
Informatika 8. évfolyam
  • 10 téma
Informatikai eszközök használata, informatika-alkalmazói ismeretek (Linux platform + OpenOffice),adattáblák alkalmazása (Linux platform), infotechnológia, algoritmizálás - adatmodellezés, infokommunikáció, médiainformatika, az információs társadalom, az emberi kapcsolatok változása az információs társadalomban, könyvtári informatika témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 8. évfolyam számára.
Informatika 9-12. évfolyam
  • 9 téma
Weblap készítés (platform független), adattáblák alkalmazása, algoritmizálás - adatmodellezés, programozói ismeretek, infokommunikáció, médiainformatika, az információs társadalom, könyvtári informatika, multimédia témaköreinek feldolgozása képekkel, animációkkal, feladatokkal a 9-12. évfolyam számára.
KIAR - Köznevelési Intézmények Adminisztrációs Rendszere
  • 5 foglalkozás
A legmodernebb szoftvertechnológiákra épülő Magiszter Iskolaadminisztrációs Rendszerrel könnyen elvégezhetők még a több tagintézményt is működtető intézménytípusok adminisztrációs feladatai is. Egyedileg testre szabható elektronikus naplót is tartalmaz, emellett megtervezhetők vele a tanórák, amelyekhez akár a Sulinet Digitális Tudásbázis elemei is hozzákapcsolhatók

Cikket ajánlunk

Idén októberben ismét Safer Internet Forum! A European Schoolnet idén is megrendezi a Safer Internet Forum (SIF) nemzetközi konferenciát.
Fűszerezze meg tanóráit informatikával! Új MOOC! A képzésre jelentkezők megtanulhatják, hogyan fejleszthető a diákok problémamegoldó készsége és kreatív gondolkodása.
MenSI program: iskolák segítik egymást A tanárok kulcsszereplői a digitális átállásnak, de a sikerességüket az intézményi háttér is befolyásolja.
Tervezze át és tegye dinamikusabbá osztálytermét! Az Aktív tanulás és innovatív tanítás rugalmas tanulási terekben MOOC segít Önnek ebben!
Mi fán terem az innovatív oktatási tér? (2. rész) Hogyan váltsuk fel a hagyományosnak mondott iskolai tereket az iskolában?