Képdigitalizálás, képdigitalizálók
A multimédiaalkalmazás képi elemeinek a számítógépen való tárolását többféle úton is megoldhatjuk. Első módszer az adott képi elem rajzolása, melyhez szükséges egy rajzolóprogram, és annak felhasználói ismerete. Másik módszer, ha van képi elemünk, például egy fénykép. Ekkor ezt olyan formába kell hoznunk, hogy a számítógépünk azt adatként felhasználhassa. A folyamatot, amely során az analóg képből digitális állomány jön létre, a képi elem digitalizálásának nevezzük.
Leggyakoribb felhasználói eszköz az adott képi elem digitalizálására a lapolvasó. Létezik kézi lapolvasó, és asztali lapolvasó.
Képdigitalizálás fényképezővel
Napjaink egyre elterjedtebb képdigitalizálási formája a digitális fotózás nyújtotta lehetőség, mely a digitális fénykép elkészítését jelenti digitális fényképezőgép segítségével. Az eszköz közvetlen számítógéphez csatlakoztatása után lapolvasó nélkül juttathatunk a számítógépre digitális képi elemeket. Ehhez szükségünk van megfelelő szoftverkörnyezetre, amit általában az operációs rendszer biztosít, vagy a fényképezőgép gyártója kiegészítő alkalmazás formájában, továbbá a fényképezőgép és a számítógép közötti kommunikációs csatornára.
A digitális fényképezőgéppel való digitalizált képi elem előállításánál igazából nincs szükség a számítógépre, hiszen a digitalizált kép már a fényképezést követően létrejön és tárolódik annak memóriájában. A képi elem számítógépre vitele csakis annak a fényképezőgép memóriájából a számítógép háttértárára történő másolását jelenti.