Magyar nyelv
  • 7 törzsanyag
Nyelvtan-irodalom - 1. osztály
  • 1 téma
Rövid szövegek, mondókák, versek, verses mesék első osztályos tanulók számára. Ismerkedés a szövegek világával.
Nyelvtan - 2. osztály
  • 4 téma
Nyelvtani ismeretek a hangok és betűk, szavak és szóelemek, szókapcsolatok, mondatok témakörökben második osztályosok számára.
Nyelvtan - 3. osztály
  • 2 téma
Nyelvtani ismeretek harmadik osztályosok számára a kijelentő, kérdő, felkiáltó, óhajtó és felszólító mondatokról, a rokon értelmű és ellentétes jelentésű szavakról, valamint az igenevekről.
Nyelvtan - 4. osztály
  • 4 téma
Nyelvtani ismeretek negyedik osztályosok számára a szöveg, a mondat, és a szavak jellemzőiről, valamint a főnév, a melléknév és az ige szófajokról.
Nyelvtan - 5. osztály
  • 4 téma
A beszéd és nyelv, az írástörténet, a helyesírás alapelvei, a hang, a szó alakja, jelentése és szerkezete, valamint a szólások és szóképek témakörének feldolgozása ötödik osztályosok számára.
Nyelvtan - 6. osztály
  • 4 téma
A jelek világa. Az ige, az igenév, a névszó, a névmások és a viszonyszók szófaja. A földrajzi- és személynévadás a magyar nyelvben. Fogalmazási, helyesírási és kommunikációs ismeretek 6. osztályosoknak.
Magyar nyelv
  • 13 téma
Az általános nyelvészeti tananyag, melynek témái a nyelvváltozatok, a nyelvtörténet, a nyelvi szintek rendszere, a fonémaszint, a morfémaszint, a lexémaszint, a szintagmaszint, a mondatszint, a textémaszint és a szövegszint.

Magyar nyelvtan a Hírmagazinban

Itt vannak az Erasmus+ 2017-es eredményei A tavalyi évhez képest közel 40 százalékkal több tanár, oktató és oktatási szakértő nyert támogatást idén az Erasmus+ programban.
A jelen iskolája Izgalmas műhelybeszélgetés zajlott az ombudsman - Alapvető Jogok Biztosának Hivatalában.
Alternatív tanulás? A probléma alapú tanulás egy izgalmas alternatíva a hagyományos tanuláshoz képest.
A magyar-horvát állami közösség IV. A magyar nyelv széleskörű használatának óhaja már az 1770-es években jelentkezett.
Világméretű összeesküvés: a Code.org titka A Code.org az egyik legnépszerűbb kódolást oktató tartalmakat kínáló portálja, amely több száz millió tanulót ért el. Mi a siker titka?

Linket ajánlunk

Anyanyelv-pedagógia Elektronikus szakfolyóirat magyar nyelven tanító pedagógusoknak.
A magyar nyelv helyesírása Nyelvtudomány, kommunikáció/Nyelvtan, helyesírás